Polska od wielu lat jest aktywnym uczestnikiem Wystaw Światowych. Cele obecności Polski na EXPO w Dubaju obejmują zarówno wzmocnienie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, jak i promocję gospodarczą. Zakładamy wielowymiarową prezentację technologii i firm reprezentujących branże strategiczne z punktu widzenia potencjału eksportowego na rynki Bliskiego Wschodu, a tym samym realny wzrost transakcji biznesowych. Udział Polski w EXPO 2020 w Dubaju będzie unikalnym kontekstem promocyjnym dla polskich przedsiębiorców, zmagających się z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19.


Polska. Kreatywność inspirowana naturą

 

Hasło Polskiego Pawilonu łączy motyw ludzkiego potencjału oraz rekomendowane przez organizatorów tematy: zrównoważony rozwój i mobilność.  W Dubaju zaprezentujemy Polskę jako kraj, którego głównym zasobem są ludzie - kreatywni, pracowici, wykształceni, pełni energii i sprytu, umiejący stawiać czoła nowym wyzwaniom, wyznaczający trendy. Kreatywność prezentujemy jako polską cechę - wartość, będącą źródłem sukcesu na każdej płaszczyźnie: gospodarczej, naukowej, kulturalnej, społecznej.

W Dubaju, oprócz budowy Pawilonu i stworzenia własnej ekspozycji, planowana jest realizacja programów oraz wydarzeń towarzyszących, szerokie działania komunikacyjne, a także udział w inicjatywach Organizatora.

 • tygodnie tematyczne
  tygodnie tematyczne
  20+ tygodni
  tematycznych
 • instytucje współpracujące
  instytucje współpracujące
  40+
  resortów i instytucji współpracujących
 • 4 lata realizacji
  4 lata realizacji
  4+ lata
  realizacji projektu
 • powierzchnia Pawilonu Polski
  powierzchnia Pawilonu Polski
  1000 m²
  powierzchni Pawilonu Polski

Udziałowi Polski towarzyszy szeroka oferta dla polskich przedsiębiorców, którzy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe, organizacyjne i promocyjne, wykorzystując udział Polski w EXPO 2020 w Dubaju jako szansę do budowania relacji z partnerami biznesowymi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i całej Zatoce Perskiej.

Za udział Polski w Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju odpowiedzialna jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Instytucją nadzorującą projekt jest Ministerstwo Rozwoju.

Pawilon Polski

Polska znalazła się w ekskluzywnym gronie kilkudziesięciu krajów, które budują własny pawilon na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju. Pawilon Polski będzie główną areną prezentacji oraz nośnikiem informacji o Polsce. Konkurs na opracowanie projektu oraz koncepcji architektoniczno-tematycznej wygrała warszawska pracownia WXCA. Architektura Pawilonu odnosi się w sposób czytelny do hasła mobilności. Tworzy otwartą, rozrastającą się ku górze, modułową konstrukcję, która zaprasza odwiedzających do odpoczynku w cieniu rozłożystego zadaszenia i kontemplacji unoszącej się ponad głowami gości instalacji – rzeźby kinetycznej wyobrażającej lecące stado ptaków.


Pawilon Polski na EXPO 2020


Za stworzenie koncepcji ścieżki zwiedzania oraz realizację treści multimedialnych odpowiada konsorcjum firm Science Now, Stellar Fireworks i Tellart. Punktem wyjścia dla stworzenia koncepcji narracyjnej Pawilonu Polski i jego całościowego doświadczenia, w tym treści multimedialnych, jest hasło przewodnie polskiej obecności na EXPO: „Poland. Creativity inspired by nature”. Osią narracyjną Pawilonu Polski stanie się kreatywność, interpretowana i przedstawiana na różne sposoby w czterech rozdziałach opowieści o Polsce, które odpowiadają czterem strefom ekspozycji Pawilonu.


Pawilon Polski na EXPO 2020Pawilon Polski na EXPO 2020


W treściach dostępnych w Pawilonie myśl przewodnia naszej obecności na Expo będzie rozwijana w trzech obszarach tematycznych: natura, technologia i współpraca międzynarodowa.

Natura: traktujemy ją jako unikalny zasób naszego kraju, który inspiruje, z którego czerpiemy, tworząc nowe technologie, który szanujemy, rozwijając gospodarkę; przedstawiając bogactwo polskiej natury, zmienność pór roku oraz różnorodność krajobrazów, prezentujemy ofertę turystyczną naszego kraju, zapraszając do wizyty w Polsce gości z całego świata.

Technologia: pokazujemy Polskę jako kraj innowacji, kraj nowoczesnej myśli technologicznej i spektakularnego rozwoju gospodarczego; podkreślamy, że potrafimy tworzyć biznes, korzystając w sposób zrównoważony z dostępnych zasobów; prezentujemy w szczególności te obszary technologii, które wpisują się w dwa podtematy Wystawy: mobilność i zrównoważony rozwój oraz branże strategiczne z punktu widzenia rozwoju polskiego biznesu na rynkach Bliskiego Wschodu.

Współpraca międzynarodowa: tworzymy opowieść o tym, co Polacy dali światu –  w kontekście biznesu, nauki, kultury, sportu; chcemy, aby każdy gość naszego pawilonu na EXPO 2020 Dubai mógł w nim odnaleźć związki z własnym krajem; z dumą prezentujemy Polaków, którzy zmieniają bieg historii i mają realny wpływ na to, w jakim świecie żyjemy.Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji