Rok do Expo!

Opublikiwano: 13 kwietnia, 2024

Poznaj najważniejsze informacje związane z przygotowaniami do Expo 2025.

Dzięki Expo 2025 Osaka, Kansai poznamy wizję społeczeństwa przyszłości i dowiemy się jak działać, aby osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju zdefiniowane przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Dla Japonii, Wystawa Światowa będzie szansą na wykonanie kolejnego kroku naprzód pod względem społecznym i technologicznym, wspólnie z nowym pokoleniem działaczy na rzecz „lepszego życia”.  

Pawilony uczestników

Na terenie Expo 2025 Osaka, Kansai powstanie fascynująca mozaika pawilonów – 161 pawilonów państw uczestniczących i regionów, 8 pawilonów tematycznych tzw. „Signature Pavilions”, 12 pawilonów firm prywatnych i międzynarodowych korporacji, Pawilon Opieki Zdrowotnej Osaki („Osaka Healthcare Pavilion”), Pawilon Kobiet, a także Pawilon regionu Kansai i Pawilon Japonii.

Wydarzenia

W trakcie 6 miesięcy Expo, odbędzie się szeroka gama wydarzeń rozrywkowych i edukacyjnych przeznaczonych zarówno dla gości jak i uczestników. Zaliczają się do nich wydarzenia oficjalne, wydarzenia Organizatora oraz wydarzenia dodatkowe krajów uczestniczących. Wydarzenia oficjalne obejmują Ceremonię Otwarcia i Ceremonię Zamknięcia Expo, Dni Narodowe krajów uczestniczących oraz specjalne dni tematyczne.

Tygodnie Tematyczne

Po wielkim sukcesie organizacyjnym tygodni tematycznych podczas Expo 2020 Dubai, ta forma współpracy będzie kontynuowana także w Osace. Wykorzystując fakt, że przez sześć miesięcy Expo odwiedzać będzie liczna publiczność z całego świata, utworzony został program Tygodni Tematycznych. Podczas wydarzeń w ramach Tygodni Tematycznych dojdzie do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz współpracy w celu rozwiązywania problemów globalnych i poszukiwania rozwiązań w drodze dialogu. W programie znajdzie się 8 Tygodni Tematycznych, obejmujących następujące tematy:

  • Co-creating Cultures for the Future (Współtworzenie kultur dla przyszłości),
  • The Future of Community and Mobility (Przyszłość społeczności i mobilności),
  • Necessities of Life: Food, Clothing and Shelter (Potrzeby życiowe: żywność, odzież i schronienie),
  • Health and Wellbeing (Zdrowie i wellbeing),
  • Learning and Playing (Nauka i zabawa),
  • Peace, Human Security and Dignity (Pokój, bezpieczeństwo ludzi i godność),
  • The Future of Earth and Biodiversity (Przyszłość Ziemii i bioróżnorodności),
  • SDGs+ Beyond Future Society for Life (Cele zrównoważonego rozwoju i Przyszłe Społeczeństwo dla Życia).

Sprzedaż biletów

Sprzedaż biletów na Expo 2025 Osaka, Kansai już trwa i obecnie można je nabyć w promocyjnej cenie. Do 5 kwietnia 2024 r. sprzedanych zostało 1 227 601 biletów, co jest zgodne z przewidywaniami Organizatorów.

Ładowanie ...