Powołanie Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej Expo 2025

Opublikiwano: 18 maja, 2022

Zgodnie z uchwałą Rady Ministrów z 17 maja 2022 roku wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak został powołany na Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej Expo 2025 w Osace, Kansai.

Grzegorz Piechowiak
Grzegorz Piechowiak
Tym samym nasz kraj przystąpił do kolejnej fazy przygotowań do wystawy światowej, która odbędzie się już w 2025 roku w trzecim co do wielkości mieście w Japonii. Udział Polski w Expo będzie doskonałą okazją do szerokiej promocji naszego kraju, ze szczególnym naciskiem na rozwój współpracy handlowej i inwestycyjnej z Japonią.

Nasza obecność na wystawie światowej ma przyczynić się przede wszystkim do wzmocnienia stosunków gospodarczych i kulturalnych między Polską a Japonią i krajami azjatyckimi; zwiększenia napływu inwestycji zagranicznych do Polski oraz rozwoju turystyki z Japonii i państw azjatyckich. Szeroko zakrojone działania promocyjne będą ukierunkowane na umocnienie marki „Polski” w Japonii i na arenie międzynarodowej, w tym pozytywnego wizerunku Polski jako kraju zaangażowanego technologicznie i dbającego o środowisko.

W celu koordynacji wszystkich prac związanych z organizacją udziału Polski w Expo 2025 w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu  utworzony został Zespół Expo Osaka. Swoje zadania dotyczące organizacji udziału Polski w Wystawie Światowej w Osace, Kansai, PAIH realizuje na zlecenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Zespół Expo jest wspierany przez Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Tokio oraz pozostałe zespoły i biura Agencji.

Ładowanie ...