Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Webinarium. Superkomputer w użyciu: Międzykontynentalny ultraszybki transfer danych
Ocean Danych, który połączył Europę z krajami Bliskiego i Dalekiego Wschodu
Czym jest superkomputer? Co sprawia, że jest „super”? Do czego może być używany? Czy może pracować na zdalnych zestawach danych? Na te i na inne pytania uzyskamy odpowiedzi podczas webinaru prowadzonego przez Michała Hermanowicza i Jarosława Skomiała z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego.
ICM jest jednym z największych centrów superkomputerowych i badawczych w Polsce. Ośrodek prowadzi interdyscyplinarne projekty naukowe oparte na modelowaniu matematycznym, symulacjach komputerowych, obliczeniach wielo- i wielkoskalowych.
W cyfrowej erze, posiadanie rozwiązania do przesyłania i przetwarzania danych na znaczne odległości i z wielką przepustowością, umożliwia nasz ciągły rozwój. Podczas tego seminarium skoncentrujemy się na jednym z naszych najciekawszych projektów badawczych, jakim jest transfer danych z Polski do Singapuru po nitce światłowodu CAE-1. Międzykontynentalne połączenie produkcyjne na odległość 19,800 km wymagało nowoczesnych rozwiązań softwarowych oraz dużego nakładu pracy międzynarodowego konsorcjum. Transfer daje możliwość włączenia Bliskiego Wschodu w intensywne i rozproszone na całym świecie badania i prace naukowe na szlaku Europa – Azja i Pacyfik – Stany Zjednoczone. Dołącz do webinaru, aby dowiedzieć się więcej!