Wyjątkowa ceramika w Pawilonie Polski

Opublikiwano: 30 stycznia, 2022

Każdego dnia, setki odwiedzających Pawilon Polski mogą podziwiać instalację artystyczną „Polski Stół”.

Boleslawiec - unique ceramics in the Poland Pavilion
Boleslawiec - unique ceramics in the Poland Pavilion
Jeden z modułów specjalnych został zaprojektowany i stworzony przez kreatywny zespół artystów i rzemieślników z Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” w Bolesławcu Sp. z o. o.

Materiały prasowe

Jednak to nie jedyny przykład obecności tej firmy na Expo 2020 Dubai. Będąc Partnerem Pawilonu Polski, Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” w Bolesławcu Sp. z o. o. dostarczyły specjalny zestaw imbryków, kubków, filiżanek i talerzyków. Słynne kobaltowe bolesławieckie wzory bardzo dobrze komponują się z drewnianymi wnętrzami strefy biznesowej Pawilonu.

Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” w Bolesławcu Sp. z o. o. są jednym z największych producentów ceramiki stołowej ręcznie formowanej i ręcznie zdobionej unikalną techniką stempelkową. Oryginalne wykonanie oraz wysoka użyteczność produkowanych w Zakładach Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” Sp. z o.o. naczyń powoduje, że ceramika świetnie sprawdza się w każdej kuchni na całym świecie. Historia Spółki sięga początków 1946 roku, czyniąc spółkę najstarszym producentem ceramiki bolesławieckiej.

Bogata oferta firmy obejmująca blisko 1300 różnych naczyń, została dopasowana do potrzeb i oczekiwań klientów z różnych kręgów kulturowych i kulinarnych. W asortymencie znajdują się między innymi zestawy kawowo-herbaciane, obiadowe, naczynia do zapiekania, elementy wystroju czy zestawy łazienkowe.

Odpowiednie proporcje surowców oraz wysoka temperatura wypału powodują, że wyroby Zakładów Ceramicznych „BOLESŁAWIEC” w Bolesławcu Sp. z o. o. są nie tylko piękne, ale posiadają szczególne właściwości fizyko-chemiczne: są wytrzymałe oraz bezpieczne w kontakcie z żywnością. Mogą być stosowane w powszechnie używanych urządzeniach kuchennych.

Zakłady Ceramiczne „BOLESŁAWIEC” w Bolesławcu Sp. z o. o. posiada partnerów handlowych niemalże w każdym zakątku świata. Największymi odbiorcami są Stany Zjednoczone, Japonia i Korea Południowa. Dzięki obecności firmy na Expo 2020 Dubai, prowadzone są także rozmowy z potencjalnymi klientami z Bliskiego Wschodu.

Więcej informacji: www.ceramicboleslawiec.com.pl

Ładowanie ...