Współpraca Polski i krajów arabskich szansą na neutralność emisyjną

Opublikiwano: 16 grudnia, 2021

Kraje Bliskiego Wschodu, podobnie jak Polska, są skoncentrowane na dążeniu do neutralności emisyjnej.

Współpraca Polski i krajów arabskich szansą na neutralność emisyjną
Współpraca Polski i krajów arabskich szansą na neutralność emisyjną
To jeden z głównych tematów poruszonych podczas panelu Green energy for the future w ramach „The Polish-Arab Economic Forum”, którego uczestnikiem był PKN ORLEN.

Ponad 50 tys. ton zero i niskoemisyjnego wodoru rocznie z Odnawialnych Źródeł Energii. Taką skalę produkcji planuje PKN ORLEN w ramach swojego flagowego projektu wodorowego Hydrogen Eagle, realizowanego w Polsce, Czechach i na Słowacji. PKN ORLEN, największy multienergetyczny koncern w Europie środkowo-wschodniej, zamierza m.in. wykorzystać wodór w transporcie, przemyśle czy sektorze komunalnym. Do 2030 roku Koncern uruchomi ponad 100 ogólnodostępnych stacji tankowania wodoru wraz z niezbędną logistyką. W Polsce powstanie ich ok. 57, na Słowacji ok. 26, a w Czechach ok. 28. Realizowane przedsięwzięcia będą wspierały transformację Grupy ORLEN w kierunku neutralnego emisyjnie koncernu multienergetycznego.

Z uwagi na skalę projektów wodorowych, ważna jest budowa partnerstw i poszukiwanie obszarów potencjalnej długofalowej współpracy wodorowej, na co pozwala udział firm energetycznych z Polski i krajów Bliskiego Wschodu w The Polish-Arab Economic Forum.

Ładowanie ...