Ponadczasowy design, kreatywność i duch przedsiębiorczości

Opublikiwano: 29 stycznia, 2022

To właśnie prezentujemy w Pawilonie Polski i tak też możemy opisać Partnera Pawilonu Polski – Hutę Szkła Julia.

Julia Glassworks - Timeless design, creativity and spirit of ingenuity
Julia Glassworks - Timeless design, creativity and spirit of ingenuity
Huta Julia to unikalny na skalę europejską polski producent szkła kryształowego, którego historia sięga 1842 roku i wiąże się nierozerwalnie z dwoma niemieckimi producentami szkła: hutą Josephine ze Szklarskiej Poręby oraz hutą Fritza Heckerta z Piechowic.

Materiały prasowe

Już w XIX wieku huta osiągnęła niebywały poziom artystyczny i bardzo szybko zyskała międzynarodowe uznanie, a jej wyroby trafiały do rezydencji rodów królewskich i arystokratycznych w całej Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Potwierdzeniem kunsztu artystów zatrudnionych w Josephinie była jej innowacyjność, widoczna w nowych technikach szklarskich, kopiowanych później przez czeską i włoską konkurencję. Huta zdobywała również prestiżowe nagrody, takie jak złoty medal na pierwszej Wystawie Światowej w Londynie.

Nieprzerwanie od stu osiemdziesięciu lat Huta Julia produkuje unikalne i wysokiej jakości szkło kryształowe, często współpracując ze znanymi projektantami. Huta Julia umiejętnie łączy kunszt tradycyjnego rzemiosła szklarskiego ze współczesnym wzornictwem i trendami. Do jej najbardziej znanych i cenionych kolekcji należą zestawy Polski Stół, kolekcja Linea – odświeżona linia form kryształowych z lat siedemdziesiątych projektu małżeństwa Puchałów oraz nowoczesna w kształcie i zaskakująca kolekcja HopOnTop projektu Magdaleny Gazur.

W 2021 roku obok Huty Julia powstało Krystalium, centrum wystawiennicze promujące historię i unikalne dziedzictwo szkła kryształowego związanego z tym górskim regionem Karkonoszy w Polsce.

Więcej informacji: www.hutajulia.com

Kontakt:

Marzena Stefanini / Manager ds. Rozwoju Sprzedaży / m.stefanini@hutajulia.com / + 48 796 588 388

Katarzyna Piwowarek  / Key Account Manager / kate@crystaljulia.com / +48 576 620 400

Ładowanie ...