Polskie zielone ściany w Dubaju

Opublikiwano: 14 lutego, 2022

Wystawa Światowa Expo 2020 Dubai pokazuje, jak ważnym w obecnym świecie jest połączenie atrakcyjnego designu, funkcjonalności oraz zagadnień związanych z ochroną środowiska.

Garden Spot - Poland Pavilion Partner
Garden Spot - Poland Pavilion Partner
Takie wnioski płynące z trwającego od października wydarzenia skłaniają do tezy, że przyszłość marki Garden Spot – producenta ogrodów wertykalnych, obecnego w Dubaju jako Partnera Pawilonu Polski zapowiada się obiecująco.

Materiały prasowe

Garden Spot, twórca systemu Pixel Garden od kilku lat z powodzeniem rozwija swoją działalność na rynkach Bliskiego Wschodu. Oferowane produkty marki są odpowiedzią na wyzwania dzisiejszego świata. Zielone ściany oraz ściany wodne w domach prywatnych i przestrzeniach publicznych wpisują się w obecne trendy związane z designem i wystrojem wnętrz. Ogrody wertykalne oparte na modułach Pixel Garden są funkcjonalne przez możliwość praktycznie nieograniczonego zastosowania i bezobsługowe dzięki zastosowaniu unikatowego systemu nawadniania. Część linii produktowych producenta jest również mobilna, przez co łatwo je wykorzystywać jako nieoczywisty element dekoracji eventów. Garden Spot wie jak ważna jest ekologia. Dlatego produkty tworzone są z myślą o środowisku naturalnym, z materiałów pochodzących z recyklingu, czy przy zachowaniu oszczędności wody.

„Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniu wystawienniczym na świecie. W Garden Spot wierzymy, że ogrody wertykalne to coś więcej niż produkt i mam nadzieję, że udowadniamy to będąc Partnerem Pawilonu Polski” – podkreśla Danuta Garbarek, Prezes Zarządu Garden Spot Int.

Rośliny ku górze

Garden Spot to twórca i producent wysokiej jakości systemu modułowego naturalnych ogrodów wertykalnych Pixel Garden. Przedsiębiorstwo od 2008 roku działa w branży ogrodniczej promując ideę zielonych ścian. Od kilku lat marka obecna jest na rynkach arabskich. Biorąc udział w targach branżowych i współpracując z lokalnymi dystrybutorami, dla Garden Spot naturalną decyzją był udział w największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniu wystawienniczym na świecie Expo 2020 Dubai, poprzez uczestnictwo w Programie Partnerskim organizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Nowoczesny design, będący w zgodzie z aktualnymi trendami powoduje, że produkty Garden Spot                   są niezwykle atrakcyjne w aranżacji wnętrz. Zrozumienie idei i zalet stosowania ogrodów wertykalnych jest jednak szersze. To wprowadzanie zieleni do miejsc z pozoru niedostępnych dla roślin.

W przestrzeniach zamkniętych takich jak biura czy hotele, zielone ściany Garden Spot mają kojący wpływ na ludzi w nich przebywających. Poprawiają samopoczucie, redukują stres, polepszają jakość powietrza. W środowisku otwartym stają się odpowiedzią na wyzwania cywilizacyjne ocieplającego               się klimatu i wzrostu urbanizacji, tak zauważalnych w krajach Bliskiego Wschodu. Ogrody wertykalne stają się sprzymierzeńcem ekologii. Stosowane na ścianach budynków ochładzają je, redukując tym samym zużycie energii i emisję gazów cieplarnianych. Poprawiają samopoczucie mieszkańców miast, sprzyjając kontaktom społecznym i sprawiają, że budynki pokryte zielenią stają się bardziej atrakcyjne wizualnie.

Działalność marki Garden Spot godzi ze sobą atrakcyjny styl swoich produktów i odpowiedzialność za zmieniające się środowisko.

www.gardenspot.pl

Ładowanie ...