Polska ceramika na Expo w Dubaju

Opublikiwano: 21 marca, 2022

Polska ceramika słynie na całym świecie. Kojarzy się z doskonałą jakością i niepowtarzalnym designem.

Polska ceramika w Dubaju
Polska ceramika w Dubaju
Odwiedzający Pawilon Polski mogli ją podziwiać w strefie „Spirit of ingenuity” oraz podczas jednej z wystaw czasowych poświęconej najciekawszym i innowacyjnym wyrobom polskiego przemysłu i rzemiosła.

Najbardziej ceniona polska porcelana

 

W 2018 roku cztery najbardziej cenione marki porcelany - Ćmielów, Lubiana, Chodzież oraz Ćmielów Design Studio - połączyło powstanie Polskiej Grupy Porcelanowej. Ten krok miał być odpowiedzią na rozwój rynku i pomocą w spełnieniu oczekiwań klientów. Organizacja kładzie duży nacisk na zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników, którzy zapewnią każdemu klientowi obsługę na najwyższym poziomie. Warto tu wspomnieć, że odbiorcami tych prestiżowych polskich marek są nie tylko osoby prywatne. Porcelana od nich gości również w domach monarchów i głów państw.

Grupa stawia na nowoczesność i innowacyjność, ale nie odcina się od bogatej tradycji. Działające w obrębie PGP marki cechują się różnorodną ofertą. Każda z nich produkuje porcelanę, lecz także posiada swój unikalny styl. Dzięki temu ich wyroby mają rzesze wiernych klientów, a uznaniem cieszą się nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. W tym roku Polska Grupa Porcelanowa przedstawia swoje wyroby na jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń świata – Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai.

 

Ćmielów i Lubiana na Expo 2020 Dubai

 

Dwie marki Polskiej Grupy Porcelanowej zostały partnerami wyposażenia Pawilonu Polski na Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai. Porcelana trafiła do strefy biznesowej, pomieszczeń biurowych personelu oraz Sali konferencyjnej w Pawilonie Polski. Ponadto, 52 zestawy upominkowe Jenny z godłem państwa, będące jednym z oficjalnym upominków, trafiło w ręce gości Pawilonu Polski. Goście odwiedzający strefę mieli okazję nie tylko obejrzeć luksusowe wyroby polskich producentów, ale również ich użyć.

 

Dlaczego warto zapoznać się bliżej z tymi polskimi markami?

 

Porcelana marki Ćmielów ma za sobą bardzo długą historię. Jej początki sięgają 1790 roku, choć jest to data umowna. Miejscowy garncarz, zwany Wojtasem, zrzeszył wówczas kilku rzemieślników, którzy wspólnie stworzyli manufakturę. Oficjalna data to rok 1804, kiedy formalnie ogłoszono powstanie fabryki. Na przestrzeni lat zaczęto stosować rozmaite techniki ozdabiania naczyń – między innymi malowanie ręczne. Tak jak i lata temu, tak i dziś, ćmielowska fabryka produkuje najwyższej jakości porcelanę dla najważniejszych osób na świecie. Jej wyroby są m.in. oficjalną zastawą stołową prezydentów RP!

Z kolei Lubiana to marka, która zajmuje się przede wszystkim wyrobem produktów dla całej branży HoReCa (przyp. red. Hotele-Restauracje-Catering). Porcelana przeznaczona do użytku w gastronomii cechować się musi wyjątkową termoodpornością, mieć wzmocnione obrzeża i spełniać odpowiednie normy. Lubiana jest doceniana właśnie dlatego, że bez problemu jest w stanie sprostać wymogom nawet najbardziej wymagających klientów.

Producent z Łubiany jest jednym z największych producentów porcelany w Europie, z potencjałem rocznym 15 000 ton. Spółka sprzedaje wyroby w 40 krajach na świecie, a wdrożenia nowych wyrobów i dekoracji tworzone są we współpracy z najlepszymi projektantami. Firma oferuje około 2500 produktów w fasonach gastronomicznych i domowych oraz ponad 3000 dekoracji.

Polska Grupa Porcelanowa jest oficjalnym Partnerem Pawilonu Polski na Expo 2020 Dubai.

Ładowanie ...