Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Niezwykły drewniany design
Połączyć ogień z wodą to wyzwanie na najwyższym poziomie. Czegoś podobnego próbował dokonać Konrad Szkilnik, wprowadzając na rynek drewniane umywalki. Próba sił z żywiołem wody zakończyła się sukcesem.
Materiały prasowe
Forma w warstwach
Pierwsze zaskoczenie - kształt. Te umywalki przykuwają wzrok geometrią, miękkimi liniami lub wyraziście zaakcentowanymi falami. Czasem przywodzą na myśl płaskie muszle, pierścienie dysków, wir wodny. Drugie zaskoczenie - narastające warstwy, promieniście ułożone pasy, niczym w przekroju skały osadowej, powstają dzięki zastosowaniu drewna. Jego słoje możemy zobaczyć w każdej z umywalek Szkilnik Design. Tyle, że w dotyku umywalka nie jest drewniana - jest gładka, śliska i błyszcząca. Jak szkło lub porcelana. „Nadajemy naszym umywalkom nowoczesne kształty, ale za każdym razem eksponujemy materiał, jakim jest drewno. To nowoczesne, lekkie formy” - mówi Konrad Szkilnik, projektant i właściciel firmy. „Zazwyczaj, gdy słyszymy o drewnianych umywalkach, są to produkty olejowane, wymagające stałej konserwacji. Nasze umywalki, dzięki gładkiej, lakierowanej powierzchni, są łatwe w utrzymaniu. Należy tylko pamiętać, aby nie czyścić ich proszkami i pastami do szorowania”.
Drewno na wysoki połysk
Firma jest stosunkowo młoda, działa na polskim rynku od 2010 roku. Początkowo realizowała indywidualne zamówienia w zakresie obróbki drewna i tworzyw sztucznych, jednak z czasem i rosnącym doświadczeniem Konrad Szkilnik poszukiwał produktu, który połączy "zwykły" i naturalny materiał, jakim jest drewno, a jednocześnie zaskoczy swoją formą. „Ludzie przyzwyczaili się do drewnianych blatów, mebli, kuchni i dodatków. Drewniana umywalka jest rozwinięciem oferty wykorzystania tego materiału w dość nietypowej dla niego przestrzeni, jaką jest łazienka” - podkreśla. A wykończenie umywalek na wysoki połysk sprawia, że są one idealnym uzupełnieniem większości aranżacji - stanowią ozdobę zarówno klasycznych łazienek, jak i tych wykończonych coraz popularniejszym betonem architektonicznym, dodając im ciepła charakterystycznego dla drewna. Tak naprawdę umywalki Szkilnik Design zaczęły być prezentowane na szerszą skalę od końca 2016 roku. Na rok 2017 w stałej ofercie znajduje się dziewięć modeli nablatowych oraz umywalka wolnostojąca. Zdecydowana większość produktów trafia do wnętrz prywatnych, ale firma nawiązuje kontakty handlowe z architektami i wykonawcami oraz salonami łazienkowymi zarówno w kraju, jak i w Europie, sukcesywnie poszerzając sieć dystrybucji.
Od miodowego brązu do głębokiej czerni
Wszystkie modele są autorskimi projektami Szkilnik Design, opracowywanymi w systemie CAD i wielokrotnie modyfikowanymi tak, aby klient otrzymał produkt, który nie tylko go zachwyci, ale będzie też praktyczny. Proces produkcji podzielony jest na kilka etapów: najpierw warstwowe klejenie drewna i wstępna obróbka. Podstawą jest drewno bukowe, wykończeniem - drewno egzotyczne. W tym momencie zaczyna się wielodniowa praca nad każdą umywalką z osobna. „Nazywam to pracą ręczną, choć oczywiście jest ona wykonywana przez maszyny. Ale to żmudny proces, wymagający ogromnej staranności i uwagi” - mówi Konrad Szkilnik. Forma jest szlifowana i przygotowywana do bejcowania. To właśnie na tym etapie drewno zyskuje swój niepowtarzalny kolor, który jest jednym z jego atutów. Następnie, po bejcowaniu, drewno jest impregnowane, a na samym końcu wielokrotnie lakierowane. Produkcja jednego elementu w serii trwa od 12 do 14 tygodni. Dobór produktów wykorzystywanych w cyklu produkcyjnym jest wynikiem wieloletnich badań i sekretem firmy istotnie przyczyniającym się do osiągnięcia efektu końcowego. Konrad Szkilnik zapytany o najpopularniejsze modele zaznacza, że trudno to jednoznacznie określić. Dużo zależy od regionu, z którego pochodzi klient, ale też od jego decyzji - czy woli aranżację z jedną dużą umywalką, czy z dwiema mniejszymi. On sam ma swoje wybory: skośną, czarną Deltę, płaską i owalną Firth oraz prostokątną Krill.
Kolekcja łazienkowa
Umywalki to obecnie najliczniej reprezentowany, ale nie najważniejszy produkt kolekcji. Marka Szkilnik Design sukcesywnie poszerza swoją ofertę o kolejne elementy wyposażenia wnętrz. Od 2019 roku kolekcja składająca się z wanny w 2 rozmiarach oraz umywalki dostępna jest w stałej ofercie. Szkilnik Design, podobnie jak w przypadku poprzednich projektów, chce błyszczeć oraz zachwycać kształtem. Co nie jest łatwe. „Projektowanie umywalek jest o wiele prostsze: wiadomo jak ma wyglądać środek, jakie wymagania musi spełniać, by woda prawidłowo spływała, a nie rozpryskiwała się wokół. Dzięki temu można poszaleć na zewnątrz. Z kolei w wannie kształt musi pełnić funkcję praktyczną, musi być wygodny, ale jednocześnie musi przyciągać uwagę swoim kształtem” - podkreśla Szkilnik.
Szkilnik Design stara się regularnie prezentować zarówno na targach budowlanych, jak i tych związanych z designem czy wyposażeniem wnętrz. W ostatnim czasie firma prezentowała swoje produkty m.in. w Las Vegas, Dubaju, Moskwie i Rotterdamie. Szkilnik Design jest oficjalnym Partnerem Pawilonu Polski na Expo 2020 Dubai, gdzie umywalki zostały zainstalowane w strefie VIP. W 2022 roku będzie uczestnikiem targów IBS w Orlando (USA). 4 stycznia 2022 r. SZKILNIK Design został wybrany do grona finalistów Best of IBS™ Awards na targach w Orlando.
Więcej informacji: www.szkilnik.design