Komputer analogowy i przestrzeń twórcza w jednym. Poznaj Musicon®

Opublikiwano: 27 lutego, 2022

Musicon to polski startup odpowiedzialny za produkcję i sprzedaż instrumentu edukacyjno-terapeutycznego Musicon oraz opracowanie Metody Musicon. Firma zapewniła instrument edukacyjny Musicon do strefy warsztatowej w Pawilonie Polski.

Musicon - komputer analogowy i przestrzeń twórcza w jednym
Musicon - komputer analogowy i przestrzeń twórcza w jednym
Musicon® to urządzenie typu STEAM. Programowanie, matematyka, zdolności manualne, współpraca w grupie, kreatywność – to wszystko można rozwijać jednym urządzeniem.

Materiały prasowe

Musicon jest jak:

Musicon oddziałuje bezpośrednio na trzy zmysły: dotyk, słuch i wzrok z natychmiastową informacją zwrotną – wszystko dzieje się przed użytkownikiem, jego działaniem i na jego polecenie. Musicon to także bogata baza wiedzy i szkoleń stworzona z myślą o głównym celu – harmonijnym rozwoju poprzez zabawę, dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Musicon to mini laboratorium dźwięku, muzyczne liczydło i przestrzeń projektowa w jednym. To unikatowe urządzenie zostało zaprojektowane po to, aby dzieci mogły polisensorycznie doświadczać muzyki oraz uczyć się programowania w naturalny i przyjazny im sposób. W świecie, przepełnionym ekranami, ważne jest zapewnienie dzieciom dostępu do atrakcyjnych analogowych narzędzi edukacyjnych. Dziecko w pracy z Musiconem odzyskuje poczucie sprawczości, staje się kompozytorem, projektantem, ma możliwość na bieżąco analizować wyniki swojej pracy, modyfikować je i samodzielnie oceniać, czy efekt jest zgodny z ich oczekiwaniami.

Od 1 października jesteśmy częścią wystawy w Pawilonie Polski na Expo 2020 Dubai. Cieszymy się, że w listopadzie mogliśmy pojechać tam osobiście i zagrać kilka koncertów, poprowadzić warsztaty muzyczne oraz wystąpić na seminarium EduTech. Sukcesy Musiconu na Expo 2020 Dubai to dla nas dowód, że muzyka łączy ludzi, jest globalnym językiem. Musicon daje każdemu radość z muzykowania już od pierwszego kontaktu z tą twórczą maszyną.  – mówi Kamil Laszuk, projektant i twórca Musiconu.

Projekt Musiconu był pokazywany na całym świecie, m. in. w Nowym Jorku, Singapurze, Limie, Berlinie, Pradze, Paryżu, Kopenhadze i wielu innych. Zdobył także wiele prestiżowych nagród: iF Design Award, Red Dot Design Award, Core77, Polish Children’s Design Award oraz był nominowany do INDEX: design to improve life.

M sp. z o. o. to polski startup odpowiedzialny za projekt oraz produkcję instrumentu edukacyjno-terapeutycznego Musicon oraz opracowanie Metody Musicon. Prowadzi również badania naukowe we współpracy z polskimi uniwersytetami w obszarze działań terapeutycznych.

Musicon jest Partnerem Pawilonu Polski na Expo 2020 Dubai.

Więcej informacji: www.musiconclub.com

Ładowanie ...