Grenton Day – smart home, smart city, smart living

Opublikiwano: 14 grudnia, 2021

Pawilon Polski jest miejscem, w którym polscy przedsiębiorcy mogą realizować swoje inicjatywy oraz spotykać się z potencjalnymi partnerami biznesowymi z regionu.

Grenton Day – smart home, smart city, smart living
Grenton Day – smart home, smart city, smart living
Tak było w przypadku spółki Grenton. Ostatni tydzień rozpoczynający się udziałem w Polsko-Arabskim Forum Gospodarczym, został zwieńczony organizowanym w Pawilonie Polski na Expo 2020 Dubai wydarzeniem Grenton Day.

Motywem przewodnim Grenton Day były trendy rozwojowe w obszarach smart home, smart city oraz smart living wspierające realizację regionalnych strategii infrastrukturalnych, w szczególności strategię rozwoju budownictwa mieszkaniowego. W trakcie tego spotkana omówiono, w jaki sposób System Smart Home Grenton adresuje potrzeby lokalnego rynku, między innymi:

  • zarządzanie bilansem energetycznym domu,
  • optymalizację zużycia wody w gospodarstwie domowym,
  • zapewnienie komfortu codziennego życia mieszkańców domu,
  • zarządzanie odpadami gospodarstwa domowego.

W wydarzeniu czynny udział wzięli także partnerzy Grenton: Al-Alameya Group z Arabii Saudyjskiej, Smart Tech for Devices z Kuwejtu, Chain4Energy z Polski oraz Skey Network z Estonii, a także zaproszeni eksperci.

„Początki nie były łatwe, a decyzja o rozpoczęciu działalności na rynku bliskowschodnim, podjęta pod koniec 2018 r. nie była w tamtym czasie oczywista. Udział w targach Gitex w Dubaju w 2018 r. i prezentowane wówczas rozwiązania spotkały się z dużym zainteresowaniem potencjalnych partnerów biznesowych.” - mówi Jacek Gzyl, CEO Grenton. Działania spółki, aktywnie wspierane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, nabrały coraz większego rozmachu i zaowocowały podpisaniem w siedzibie PAIH w Dubaju pierwszego kontraktu z dystrybutorem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W kolejnych miesiącach zostały podpisane kolejne umowy - z dystrybutorami z Arabii Saudyjskiej (2019 r.) i z Kuwejtu (2020 r).

Ponad trzyletnia, nieprzerwana obecność spółki Grenton w regionie Zatoki Arabskiej oraz pozyskani partnerzy biznesowi, realizujący własne projekty wykorzystujące rozwiązania smart home, pozwoliły na zwieńczenie tych działań wspólnym wydarzeniem.

Grenton jest polskim producentem kompletnego systemu inteligentnego domu. System Smart Home Grenton to połączenie: przewodowych i bezprzewodowych modułów, elastycznego oprogramowania, paneli sterujących o unikalnym designie oraz intuicyjnej, spersonalizowanej aplikacji mobilnej myGrenton, która pozwala zdalnie zarządzać domem.

Partnerzy Grenton Day:

Al-Alameya Group działa w obszarze systemów bezpieczeństwa, budownictwa, materiałów budowlanych, produkcji, opieki zdrowotnej i ochrony osobistej.

Smart Tech for Devices to wiodący dostawca produktów bezpieczeństwa i nadzoru dla domów i firm.

Chain4Energy to blockchain, który prezentuje nową wartość wynikającą z połączenia nowoczesnych technologii ze światem zielonej energii.

Skey Network to uniwersalny, ustandaryzowany system komunikacji, który łączy urządzenia IoT z blockchainem

Ładowanie ...