Atrakcje turystyczne Polski promowane w Dubaju

Opublikiwano: 19 kwietnia, 2022

Polska jest atrakcyjnym kierunkiem turystycznym z 17 obiektami na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Są wśród nich: średniowieczny zespół miejski Torunia, Stare Miasta w Zamościu, Krakowie i Warszawie, czy Puszcza Białowieska.

Promotion of Poland’s tourist attractions in Dubai
Promotion of Poland’s tourist attractions in Dubai
Polska może się także pochwalić 23 parkami narodowymi, 120 parkami krajobrazowymi oraz licznymi zabytkami. Wystawa Światowa w Dubaju była doskonałą okazją do promocji kraju jako atrakcyjnego kierunku podróży z wysokiej jakości infrastrukturą turystyczną.
  • W Pawilonie Polski w ramach strefy zwiedzenia „Poland. Inspired by nature” uczestnicy Wystawy Światowej mogli zapoznać się z szeroką i zróżnicowaną ofertą polskich firm z sektora turystycznego. Były wśród nich luksusowe hotele, lokalne gospodarstwa agroturystyczne oraz obiekty noclegowe działające w duchu slow travel
  • Expo 2020 Dubai towarzyszą jedne z największych targów turystycznych na świecie – Arabian Travel Market (8.05. - 11.05.2022). Organizatorem polskiego stoiska będzie Polska Organizacja Turystyczna
  • Partnerem strategicznym udziału Polski na Expo 2020 Dubai była istniejąca od ponad 90 lat linia lotnicza PLL LOT, które przewozi blisko 9 milionów pasażerów rocznie i realizuje około 350 rejsów dziennie

W Pawilonie Polski w strefie zwiedzania „Poland. Inspired by nature" przedstawiono szeroką ofertą czołowych firm z branży turystycznej i noclegowej. Jedną z bardziej znanych na polskim rynku marek są luksusowe Hotele SPA Dr Irena Eris, które wyróżniają się nie tylko pod względem jakości oferowanych usług, ale też przyciągają gości wyjątkową lokalizacją pozwalającą na odnalezienie wytchnienia od codzienności w bezpośrednim kontakcie z naturą. Pięciogwiazdkowe hotele tej uznanej kosmetycznej firmy znajdują się w Polanicy Zdrój, Krynicy Zdrój oraz na Wzgórzach Dylewskich. Hotele Dr Irena Eris są nagradzane za wysoki poziom usług, a opiniotwórczy portal TripAdvisor regularnie przyznaje im prestiżowe wyróżnienie Certificate of Excellence.

Polska baza noclegowa jest coraz bardziej zróżnicowana i dopasowana do potrzeb klientów, dlatego w Pawilonie Polski nie mogło zabraknąć przykładów innych ciekawych miejsc. Noclegi w całorocznych jurtach zapewnia 4rest Camp. To kameralny ośrodek wypoczynkowy, który znajduje się nad jeziorem oddalonym o około 30 km od Gdańska. Goście Pawilonu Polski poznawali także inne miejsce na wypoczynek blisko natury. W Karkonoszach znajduje się Kalevala, gdzie można się poczuć lapoński klimat z fińskimi saunami, namiotami lavvu i pokazami zorzy polarnej realizowanymi w technologii VR.

Polska turystyka na Arabian Travel Market

Dla firm z sektora turystycznego okazją do zainteresowania swoją ofertą zagranicznych klientów są targi branżowe. Jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie jest Arabian Travel Market. Na targach prezentowany jest cały wachlarz usług turystycznych - od noclegów, przez bilety lotnicze, transfery, imprezy turystyczne i wycieczki objazdowe, wyjazdy szyte na miarę, aż po oprogramowanie dla firm obsługujących turystów. Najbliższa edycja Arabian Travel Market odbędzie się w dniach od 8 do 11 maja 2022 roku. Firmy z branży zaprezentują swoją  ofertę na stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej.

POT aktywnie promuje Polskę jako atrakcyjny kierunek turystyczny. Organizuje stoiska narodowe na największych targach branżowych w kraju i na świecie, analizuje trendy oraz współpracuje z regionalnymi organizacjami. Realizuje też projekt Polskich Marek Turystycznych, które są znakiem jakości podkreślającym walory poszczególnych regionów i szlaków zwiedzania. Do tej pory ten tytuł otrzymały: Śląsk Cieszyński, Lublin, Toruń, Beskidy oraz Kraina Lessowych Wąwozów. Wśród kandydatów do miana Polskiej Marki Turystycznej są: Zamość, Puszcza Białowieska, Szlak Wokół Tatr, Jura Krakowsko-Częstochowska oraz Mazury Zachodnie.

LOT – linie lotnicze z ponad 90-letnią tradycją

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na światowym niebie są linie lotnicze PLL LOT, które zostały utworzone w 1929 roku. Aktualnie posiadają łącznie 75 samolotów. Są także pierwszą linią lotniczą w Europie, w której flocie znalazł się Boeing 787 Dreamliner. W 2020 roku LOT odbył najdłuższy rejs w historii linii, który trwał 14 godzin i 55 minut. Tyle czasu zajęła podróż z Warszawy do Buenos Aires. W trakcie Expo, Linie lotnicze LOT regularnie wykonywały rejsy do Dubaju, poszerzając swoją siatkę połączeń o nowy kierunek.

Ładowanie ...