Wystawa Województwa Śląskiego

27 stycznia 2022

„Silesia: Land of Opportunity”

Region zostanie zaprezentowany poprzez pryzmat siły możliwości,  która z jednej strony jest widoczna w zmianach, transformacji  i innowacyjności województwa śląskiego, a z drugiej możliwości wykorzystania potencjału i skorzystania z osiągnięć regionu w zakresie gospodarczym, turystycznym, kulturowym. To miejsce, gdzie postęp i rozwój koegzystują z tradycją i historią. Bogata i oryginalna kultura uformowana na przestrzeni wieków doskonale współgra z silną tożsamością mieszkańców regionu.

Prezentacja Śląska opiera się na sile innowacyjnej przedsiębiorczości i zielonych technologii w kilku wiodących tematach, spójnych z hasłami przewodnimi Expo: przyszłość a zrównoważony rozwój, rozwój energii odnawialnej, zachowanie tradycji w nowoczesnej formie (design, rzemiosło, regionalne produkty, artyści) oraz siła innowacji w medycynie i nowych technologiach.

W ramach prezentacji regionu, zorganizowane zostaną także: występy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, warsztaty taneczne, pokazy mody z koronki koniakowskiej, pokazy heklowania z koronki, degustacje kulinarne śląskich produktów, warsztaty i gry dla dzieci.

Główne wydarzenia

Ładowanie ...