Pokaz mody z bursztynu

8 marca 2022
Godzina rozpoczęcia: 20:00
Pawilon Polski

„Amber. The Baltic Treasure”

Pomorskie to prawdziwe królestwo bursztynu, a jego najpiękniejszy i najcenniejszy skarb stanowi bursztynowa biżuteria. Będzie ją można podziwiać podczas pokazu mody, który odbędzie się 8 marca w Dniu Kobiet na zewnętrznej scenie Pawilonu Polskiego.
Dwa duety z Polski, projektanci fashion i biżuterii, zaprezentują dwie mini kolekcje. Powstały specjalnie na tę okazję kompozycje urzekają mistrzowskim krojem i nowoczesnym designem.

Kolekcję Nature Essence autorstwa Doroty Ceneckiej i Joanny Weyny tworzą suknie uszyte z naturalnych tkanin. Ich oprawą jest biżuteria stworzona z naturalnych kolorowych kamieni i czarnego diamentu z przewagą bursztynu.

Druga kolekcja, Belle Epoque LO LO Fuller nawiązuje do tancerki Belle Epoque Loie Fuller – jej technik ruchu i eksperymentów z długą spódnicą. Suknie uszyte z jedwabiu, szyfonu i tiulu, autorstwa Magdaleny Arłukiewicz, oddają secesyjną estetykę romantyczności. Kolekcja wzbogacona jest o bursztynowe paciorki przyszyte do sukien oraz biżuterię autorstwa Aleksandra Gliwińskiego.

Nowoczesny design odzieży i biżuterii bursztynowej współgra ze sobą i prezentuje najnowsze trendy w tych dziedzinach. Bursztyn staje się konkurencyjnym materiałem biżuteryjnym, zachęcając ciepłem, lekkością i zmienną barwą oraz tworząc przyjazną alternatywę dla chłodnej biżuterii wykorzystującej kamienie szlachetne – mówi Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Podczas pokazu mody, między prezentacją pierwszej i drugiej kolekcji, odbędzie się krótki recital fortepianowy Bartka Szopińskiego z Człuchowa.

Pomorskie logo

Ładowanie ...