netoops blog
Polska ekspozycja mieści się w jednym z centralnie położonych pawilonów, do którego wejdziemy bezpośrednio z głównej promenady EXPO.  Przestrzeń o powierzchni 397,53 m2, jaką otrzymaliśmy od organizatorów Astana EXPO 2017, wypełniamy polską interpretacją tematu przewodniego Wystawy – „Energia przyszłości”. Przekaz staje się rozwinięciem hasła udziału Polski w Wystawie „Poland: creative people, smart energy”. 

 

Przestrzenna konstrukcja polskiej ekspozycji w nowoczesny, multimedialny sposób zaprezentuje, jak umiejętnie łączymy tradycyjne rozwiązania energetyczne ze współczesną myślą technologiczną i troską o środowisko naturalne. W polskiej prezentacji przeplatają się trzy główne wątki: rewitalizacja, zalesianie oraz czyste technologie węglowe. W każdym z nich, zgodnie z hasłem przewodnim polskiej ekspozycji – „Creative people, smart energy” - mówimy o wyjątkowych, kreatywnych, zaradnych i pracowitych ludziach, którzy stanowią o sile naszego kraju. Przekonujemy, że przyroda i przemysł nie stoją w opozycji względem siebie, a mądre eksploatowanie zasobów naturalnych jest podstawą polskiej gospodarki. W ramach polskiej ekspozycji zaprezentujemy m.in. nowoczesne metody zgazowywania węgla – tzw. błękitny węgiel, innowacyjne materiały, które pochłaniają światło – perowskity,  bioróżnorodność polskich lasów i technologie zalesiania. Materiały, które wykorzystujemy do budowania ekspozycji,  są jednocześnie odzwierciedleniem najnowszych osiągnięć polskiego sektora energetycznego. Co więcej, po raz pierwszy elementem polskiej ekspozycji będą prezentacje rozwiązań technologicznych oferowanych przez polskie firmy.

 

Na drugim, udostępnionym zwiedzającym, poziomie Pawilonu  zlokalizowana zostanie przestrzeń dedykowana kandydaturze Polski do organizacji Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022 w Łodzi. Znajdą się tam  część gastronomiczna oraz sklep z pamiątkami.

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji