netoops blog

W imieniu Ambasady Kazachstanu w Polsce serdecznie zapraszamy do odwiedzenia mobilnej ekspozycji, na której organizatorzy zaprezentują Międzynarodową Wystawę EXPO 2017 w Astanie.

Po wizycie w Polsce i w Łodzi, w kwietniu br., misji ewaluacyjnej Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu (BIE) kandydatura Łodzi otrzymała ocenę pozytywną i bierze udział w dalszym postępowaniu.

Publikacja o potencjale polskich przedsiębiorstw we współpracy z partnerami w Kazachstanie

Zapraszamy do śledzenie postępów w budowie narodowego pawilonu Polski na Astana EXPO 2017. Do rozpoczęcia wystawy został już tylko miesiąc. 

Na naszej stronie jest już dostępna wizualizacja polskiego pawilonu podczas Międzynarodowej Wystawy Astana EXPO 2017.

Portfolio i projekty oceniło jury, w którego skład oprócz przedstawicieli PARP-u, weszli: prof. dr hab. Czesława Frejlich, Katarzyna Rzehak, Tomasz Rudkiewicz oraz dr hab. Dawid Korzekwa.

Firmy z województwa świętokrzyskiego wpisujące się w tematykę wystawy mogą wziąć udział w wyjazdowej misji gospodarczej organizowanej przez Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Nabór uzupełniający trwa do 5 maja 2017r. Koszty pokrywa organizator.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego otwiera rekrutację uczestników misji gospodarczej do Kazachstanu (Astana / Ałmaty) połączonej z udziałem w Astana EXPO 2017 i targach Kazbuild, która odbędzie się w terminie miedzy 2 a 9 września 2017 r. Termin rekrutacji: od 24 kwietnia 2016 r. od godziny 12:00 – do 19 maja 2017 r. do końca dnia.

Celem platformy jest promowanie dialogu i biznesowych relacji pomiędzy firmami, instytucjami i organizacjami działającymi w sektorach będących przedmiotem promocji podczas Astana EXPO 2017.

Do końca 2017 roku ma być wypracowany standard nowego kazachskiego alfabetu i jego grafiki w systemie łacińskim.  Proces przemian w kazachskim piśmiennictwie zajmie co najmniej 15 lat.

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji