Webinarium dla branży medycznej i farmaceutycznej
Zapraszamy na webinarium „Szansa na rozwój Twojego biznesu w Japonii – Expo 2025 Osaka, Kansai” dla przedsiębiorców z branży medycznej i farmaceutycznej, którzy rozważają ekspansję na rynek japoński. Webinarium jest częścią cyklu szkoleniowego w ramach Programu Gospodarczego towarzyszącego udziałowi Polski w Wystawie Światowej Expo 2025 Osaka, Kansai.
Podczas webinarium przedstawiona zostanie także oferta PAIH dla firm z branży medycznej i farmaceutycznej, będąca elementem Programu Gospodarczego realizowanego w ramach udział Polskie w Expo 2025 Osaka, Kansai oraz oferta EU-Japan Centre for Industrial Cooperation dla unijnych firm z branży medycznej i farmaceutycznej zainteresowanych działalnością na japońskim rynku.
Podczas webinarium:
- zdobędziesz wiedzę nt. branży medycznej i farmaceutycznej w Japonii, tempa jej rozwoju oraz potrzeb w zakresie współpracy z zagranicznymi partnerami,
- znajdziesz odpowiedź na pytanie, jak umiejętnie rozwijać współpracę z japońskimi partnerami,
- zapoznasz się z narzędziami wsparcia oferowanymi przez polskie i japońskie instytucje,
- poznasz doświadczenia i wskazówki przedstawicieli polskich i europejskich firm z branży medycznej i farmaceutycznej współpracujących z partnerami z Japonii,
- poznasz szczegóły programu gospodarczego towarzyszącego udziałowi Polski w Expo 2025 Osaka, Kansai oraz dowiesz się jakie możliwości biznesowe dla firm z Twojego sektora stwarza region Kansai.
Webinarium jest bezpłatne i aby wziąć udział, wystarczy uzupełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego:
Spotkanie poprowadzą doświadczeni eksperci z PAIH oraz Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Tokio, a także eksperci z instytucji partnerskich.
Weź udział w wydarzeniu, które pozwoli Ci przygotować się do rozpoczęcia działalności w Japonii!
Japonia – warto wiedzieć
Japonia jest jednym z największych, najchłonniejszych i jednocześnie jednym z najbardziej wymagających rynków Azji.
Japonia jest krajem o olbrzymich potrzebach z zakresu szeroko pojętej branży sprzętu medycznego oraz farmaceutyków. Wynika to głównie z obserwowanego od lat w Japonii zjawiska szybkiego tempa starzenia się społeczeństwa i wynikającego z tego dużego zapotrzebowania na wyroby z tych branż.
Przy jednoczesnych ograniczonych możliwościach produkcyjnych oraz wysokich kosztach rodzimej produkcji, Japonia jest znanym na świecie importerem zaawansowanego sprzętu medycznego oraz farmaceutyków – ponad 40% produktów jest importowanych. Stwarza to ogromne możliwości dla zagranicznych firm, także w zakresie współpracy badawczo-rozwojowej w obszarze prac nad tworzeniem nowych leków oraz przyrządów medycznych.
W najbliższych latach popyt na zaawansowane technologie medyczne będzie rosnąć proporcjonalnie do wzrostu tempa starzenia się społeczeństwa, a stosunkowo zamożni seniorzy będą mieli coraz większe oczekiwania wobec możliwości jakie nowoczesne technologię mogą stworzyć w obszarze poprawy jakości życia. Szacuje się, że japoński rynek wyrobów medycznych będzie rósł na poziomie 5,9% rocznie, a w roku 2025 osiągnie wartość 996 mld JPY.