Zostań wykonawcą instalacji multimedialnej Polski Stół

Przygotowania ekspozycji wewnętrznej w Pawilonie Polski na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju wkraczają w kluczową fazę. W grudniu zamknęliśmy etap koncepcji i projektu wykonawczego artystycznej instalacji multimedialnej „Polski Stół”, która ma stanąć w centralnym punkcie holu głównego. Do 20 stycznia czekamy na oferty w przetargu nieograniczonym na wykonanie instalacji.

 

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na „Wykonanie instalacji multimedialnej "Polski Stół" w ramach ekspozycji wewnętrznej Pawilonu Polski na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju” zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu pod tym linkiem.

 

Instalacja multimedialna „Polski Stół” stanie w strefie wejściowej Pawilonu Polski, nazwanej  „Poland. A home for creativity” . W tym miejscu będziemy prezentować Polskę jako kraju wspierający kreatywność poprzez otwartość, gościnność i zrównoważone czerpanie z natury. Multimedialna instalacja artystyczna „Polski Stół” stworzy przestrzeń dla powitania gości Pawilonu i zachęci do międzykulturowych spotkań. Instalacja „Polski Stół” będzie unikalnym obiektem artystycznym – artefaktem wyróżniającym się pod względem wzorniczym i angażującym odwiedzających poprzez subtelne wykorzystanie multimediów. Interakcje będą oparte na doświadczeniu dźwiękowym oraz podświetleniach powierzchni stołu z wykorzystaniem programowanych matryc diod LED.

 

Do przygotowania artystycznych modułów specjalnych stołu zostaną zaproszeni uznani polscy artyści i inżynierowie tworzący z wykorzystaniem m.in. miedzi, szkła, ceramiki, drewna, włókien węglowych, czy aluminium w technologii druku 3d. Założeniem dla instalacji jest połączenie materiałów tożsamych z Polską naturą, kulturą i przemysłem oraz ich wspólne przetworzenie w nietuzinkowy i ekscytujący obiekt przestrzenny.

 

Projekt wykonawczy został przygotowany przez konsorcjum Science Now, Stellar Fireworks, Tellart oraz zespół Michała Piaseckiego i RAZ Advanced Solutions.

 

W ramach oferty należy przygotować plan produkcyjny instalacji. Propozycje będą oceniane przez pryzmat trzech kryteriów: cena (40%), doświadczenie personelu (40%), ocena jakościowa planu produkcyjnego instalacji (20%). Na potrzeby realizacji zamówienia Wykonawca ma zapewnić zespół składający się m.in. managera projektu, projektanta, specjalisty audio-video, programisty (creative coder)

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji