Zgłoś swój projekt do Global Best Practice Programme
i zaprezentuj się przed 25 milionami osób podczas EXPO Dubaj 2020

 

Organizatorzy EXPO Dubaj 2020 do 30 maja br. oczekują na zgłoszenia projektów do platformy Global Best Practice Programme, która na czas Wystawy w 2020 i 2021 roku stanie się miejscem prezentacji rozwiązań odpowiadających na największe światowe wyzwania związane ze zrównoważonym rozwojem. Programowi przyświeca idea „Small Steps, Big Leaps”, która wspiera kreatywne, innowacyjne, powstające lokalnie projekty, aby mogły służyć rozwiązywaniu problemów o znaczeniu globalnym.

- Inicjatywa Global Best Practice Programme doskonale wpisuje się w hasło przewodnie Wystawy „Connecting midns, creating the future”. Polska jako aktywny uczestnik Wystaw Światowych, nie ogranicza się tylko do budowy Pawilonu czy stworzenia własnej ekspozycji w Dubaju, ale chętnie angażuje się w inne, cenne inicjatywy, towarzyszące Wystawie. Zachęcam do zgłaszania projektów w ramach platformy Global Best Practice Programme - łączmy umysły, gromadźmy idee, dzielmy się nimi ze światem, chwalmy się naszymi osiągnięciami i wspierajmy rozwiązywanie największych globalnych problemów – mówi Komisarz Generalny Sekcji Polskiej EXPO 2020, wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński.

Projekty mogą zgłaszać rządy, korporacje, organizacje międzynarodowe, organizacje pozarządowe, środowiska akademickie i społeczeństwo obywatelskie. Aplikacje można składać do 30 maja 2019 r. za pośrednictwem strony internetowej organizatorów EXPO Dubaj 2020: www.expo2020dubai.com .

Zgłoszenia do platformy Global Best Practice Programme przyjmowane są w pięciu obszarach, które zostały uznane za priorytetowe w kontekście zrównoważonego rozwoju:

  • Integracyjne i zrównoważone świadczenie usług.
  • Wsparcie przedsiębiorczości
  • Bezpieczne budownictwo
  • Rozwój społeczny
  • Gwarancja dostaw wody, pożywienia i energii

- Stworzenie platformy „Global Best Practice Programme” jest odpowiedzą na rezolucję ONZ „Cele Zrównoważonego Rozwoju 2030”. To deklaracja społeczności międzynarodowej, wspólne zobowiązanie i odpowiedzialność, którą wspierają również organizatorzy EXPO Dubaj 2020. Dzięki platformie „Global Best Practice Programme” lokalne inicjatywy, które mogą wesprzeć rozwój globalnych problemów, będą miały szansę prezentacji przed szeroką, niemal 25-milionową międzynarodową widownią -mówi Monika Dyląg-Sajór, koordynator projektu EXPO Dubaj 2020 w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji