W związku z przygotowaniami Polski do udziału w Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju, trwają prace nad realizacją materiałów multimedialnych na potrzeby ekspozycji, których celem jest prezentacja polskich sukcesów z zakresu gospodarki, nauki, kultury i turystyki. Zapraszamy polskie firmy do zgłoszenia chęci prezentacji w ramach trzeciej strefy Pawilonu Polski. Na zgłoszenia czekamy do 13 listopada.

Wizualizacja wnętrza Pawilonu Polski na EXPO 2020


Wystawa Światowa w Dubaju, podobnie jak inne duże imprezy międzynarodowe, ze względów pandemicznych została przesunięta o rok i odbędzie się od października 2021 r. do marca 2022 r.  Dodatkowy czas, jaki otrzymaliśmy do dyspozycji, został wykorzystany do przemodelowania, i zaktualizowania treści oraz uatrakcyjnienia sposobu ich prezentacji. Te intensywne prace koncepcyjne zmierzają obecnie do końca, a ich efektem będzie wykaz wszystkich wątków merytorycznych prezentowanych w Pawilonie. Najwięcej treści związanych z gospodarką będzie prezentowanych w  części Pawilonu pt. „Poland. Spirit of Ingenuity”. Prezentacja osiągnięć i różnych przejawów kreatywności będzie miała miejsce w ramach wielkogabarytowej drewnianej rzeźby przestrzennej, w której zatopione są nośniki multimedialne i fizyczne eksponaty. Wątki tematyczne będą tworzyły spójną opowieść, uporządkowaną według pięciu rozdziałów tematycznych, które prezentować będą szczególnie istotne w kontekście potencjału eksportowego na rynki Bliskiego Wschodu, branże, wśród których znalazły się m.in.: zdrowa żywność, turystyka ekologiczna, kosmetyki, meble, jachty, zielone budownictwo i zrównoważony rozwój, moda polska, wzornictwo przemysłowe, budownictwo, architektura, ICT, elektromobilność, biotechnologia, farmaceutyka, gaming.

Zespół ekspertów pod przewodnictwem Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej Wystawy Światowej Expo 2020 w Dubaju, z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, PAIH, grona doradców z różnych sektorów oraz wykonawcy odpowiedzialnego za stworzenie contentu multimedialnego w Pawilonie Polski, opracował szeroką listę firm, produktów i technologii, spośród których, według specjalnie opracowanego zestawu kryteriów, wybierana będzie ostateczna lista wątków prezentowanych na ekspozycji.  Warto podkreślić, że kryteria te nie tylko dotyczą kwestii biznesowych (weryfikowalne sukcesy na rynkach międzynarodowych, innowacyjność, dopasowanie do specyfiki prezentacji branży), ale także wartości artystyczno-prezentacyjnych, jak i kwestii organizacyjnych.  Ponadto wszystkie prezentowane firmy muszą ponadto wpisywać się w założenia udziału Polski w Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju, które określa przyjęta przez Radę Ministrów Koncepcja Programowa.

Biorąc pod uwagę generalną zasadę przyjętą przy tworzeniu wszelkich treści przekazu Polski na Expo 2020 w Dubaju, tj. egalitarny i otwarty charakteru naboru wszelkich podmiotów i innych partnerów polskiej obecności na Expo,  zapraszamy firmy, które prezentują potencjał wpisujący się w założenia obecności Polski na Expo 2020 w Dubaju, do zgłaszania chęci zaprezentowania się w ramach materiałów multimedialnych, tworzących polską ekspozycję.

Zgłoszenia wraz z krótkim uzasadnieniem należy przysyłać do 13 listopada br. na adres mailowy: expo2020@paih.gov.pl. W zgłoszeniu prosimy o krótki opis zgłaszanych treści (dokonania firmy, opis innowacyjnych cech produktu lub jego unikalnych walorów, wpisujących się z tematykę Expo oraz polskiej prezentacji, wraz ze wskazaniem materiałów multimedialnych, które firma może udostępnić na potrzeby ekspozycji).

W oparciu o zgłoszenia oraz analizę rynku i autorską selekcję zostanie wypracowana przez zespół kuratorski ostateczna lista firm planowanych do zaprezentowania w ramach polskiej ekspozycji w Pawilonie.

Oprócz ekspozycji stałej Pawilonu Polski, zapraszamy firmy do współpracy z ramach licznych inicjatyw programu gospodarczego towarzyszącego udziałowi Polski na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju: https://expo.gov.pl/dla-przedsiebiorcow.

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji