Podpisanie umów na realizację praktyk w Pawilonie Polski na Expo 2020

Pięć polskich uczelni: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Grupa Uczelni Vistula i Uniwersytet Warszawski, podjęło współpracę z Pawilonem Polski, typując spośród swoich studentów kandydatów do rekrutacji na praktyki podczas Wystawy Światowej Expo 2020 Dubai. Wyłoniono 150 młodych, utalentowanych osób, które będą obsługiwały polską ekspozycję podczas tego najbardziej prestiżowego wydarzenia gospodarczo-promocyjnego na świecie. Będzie to dla nich niepowtarzalna szansa na podniesienie swoich kwalifikacji językowych i zawodowych i zdobycie doświadczenia w tak znaczącym międzynarodowym projekcie.

Polska jest jednym z pierwszych krajów, który zdecydował się na kształtowanie wizerunku kraju poprzez zaangażowanie studentów do obsługi Pawilonu Polski. Forma takiej współpracy została z powodzeniem wykorzystana na poprzednich wystawach Expo, między innymi w Astanie.

fot. Maciej Fornal, UŁ

Dla dwudziestu pięciu reprezentantów Uniwersytetu Łódzkiego zwieńczeniem kilkunastu tygodni starań o miejsce na praktykach w Dubaju była uroczysta ceremonia podpisania umów trójstronnych, która odbyła się w poniedziałek, 19.07.2021 w Sali Senatu UŁ. W grupie uczelni biorących udział w projekcie Uniwersytet Łódzki jest pierwszym, który sfinalizował wszystkie formalności. Wśród zaproszonych na uroczystość gości znaleźli się m.in. Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. studentów dr Jakub Koper oraz Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Elżbieta Żądzińska. Spotkaniem, jak i wszystkimi działaniami związanymi z uczestnictwem łódzkiej uczelni w projekcie, koordynował dr Jakub Doński-Lesiuk z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego, Ambasador EXPO 2020 Dubai z ramienia Uniwersytetu Łódzkiego. PAIH reprezentowała Marta Zielińska, Koordynatorka ds. Programów Promocji Regionalnej i współpracy z uczelniami Zespołu EXPO 2020 Dubai, która osobiście nadzorowała  proces rekrutacyjny.


- Życzę Państwu udanego wyjazdu, wrócicie Państwo z wieloma doświadczeniami, które rozwiną Państwa na pewno w ramach osobistych zainteresowań, a możliwe, że pomogą ukierunkować również Państwa drogę zawodową. Bardzo dziękuję Ministerstwu Edukacji i Nauki oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu za wsparcie naszych zdolnych młodych ludzi. Inwestowanie w naszych studentów zawsze się opłaca, więc na pewno będą z tego same korzyści
– gratulowała studentom Rektor Elżbieta Żądzińska.

- Walczymy o oczy całego świata. O to, by dostrzeżono Polskę. Dlatego na pierwszej linii chcemy właśnie postawić Państwa – osoby uśmiechnięte, kreatywne, piękne w swojej mądrości i bardzo inspirujące. Wiemy, że zabieramy do Dubaju i powierzamy bardzo odpowiedzialne zadanie grupie osób, które mają pełną świadomość skali wydarzenia –
powiedziała Marta Zielińska.

Realizację praktyk dla 84 studentów – reprezentantów Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu w Białymstoku sfinansuje Ministerstwo Edukacji i Nauki na podstawie art. 404 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce jako zadanie pn. „Organizacja zagranicznych praktyk dla studentów w związku z udziałem Polski w Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai”. Środki na realizację staży dla 66 studentów Grupy Uczelni Vistula pochodzą ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach POWER, Działania 3.5 ,,Kompleksowe programy szkół wyższych”.

Praktyki w Dubaju to nie jedyna forma współpracy z uczelniami, w ramach której młodzi, wykształceni ludzie będą promowani na Expo jako największy potencjał Polski.  Studentka Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, Barbara Florczyk, zaprojektowała stroje dla obsługi Polskiego Pawilonu.

 

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji