Udział polski w Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai, przygotowany na tę okazję Program Gospodarczy dla polskich przedsiębiorców oraz organizowane w Zjednoczonych Emiratach Arabskich targi branżowe towarzyszące Expo to wielowątkowe inicjatywy. Dziękujemy za dotychczasowe pytania nadesłane za pośrednictwem formularza kontaktowego. Na ich podstawie przygotowaliśmy szczegółowe odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania związane z naszymi inicjatywami oraz zbliżającą się Wystawą Światową.

 

Expo 2020 Dubai, Pawilon Polski  

 

 • Czy jest możliwość udziału w Expo 2020 Dubai, prezentacji w Pawilonie Polski i na jakich warunkach? Jesteśmy producentem bio-kominków oraz kominków gazowych.

 

 • Rozpoczęliśmy działalność w zakresie produkcji minimalistycznych mebli wysokiej jakości. Czy jest możliwość wsparcia nas w pokazaniu naszej firmy i naszych mebli na Expo w Dubaju?

 

 • Czy jest możliwość współpracy z Państwem w zakresie materiałów promocyjnych i marketingowych na Expo 2020 Dubai? Jesteśmy producentem opatentowanych opakowań i materiałów marketingowych.

 

 • Jestem artystą tworzącym sztukę abstrakcyjną opartą głównie o motywy związane z zegarkami oraz samochodami. Czy przewidujecie Państwo możliwość współpracy?

 

Wystawa Światowa Expo 2020 Dubai to prestiżowe wydarzenie o charakterze promocyjno-gospodarczym. Inaczej niż w przypadku branżowych wydarzeń targowych, pawilon narodowy nie jest przestrzenią wystawienniczą, którą wypełniają pojedyncze stoiska udostępnione firmom. Pawilon Polski będzie nowoczesną, interaktywną ekspozycją prezentującą uniwersalną opowieść o naszym kraju. Uwzględnione zostaną w niej informacje o sukcesach gospodarczych, ale przede wszystkim o wyjątkowej kulturze, dziedzictwie naturalnym, ciekawych miejscach turystycznych i kreatywności, którą cechują się Polacy.

 

Zachęcamy jednak do zapoznania się z regulaminem Programu Partnerskiego, inicjatywy obejmującej zróżnicowaną ofertę pakietów sponsorskich, przy różnym poziomie zaangażowania finansowego. Daje ona możliwość współpracy przy organizacji różnych inicjatyw i wydarzeń. W ramach Programu Partnerskiego przewidziano cztery kategorie Partnerstwa: 

 • Wyposażenie Pawilonu, w tym pomieszczeń biurowych oraz części gastronomicznej,
 • Wydarzenia towarzyszące,
 • Wydarzenia towarzyszące branżowe,
 • Partnerstwo specjalne.

Szczegółowe informacje na temat Programu Partnerskiego znajdują się na naszej stronie internetowej – TUTAJ

 

Istnieją także możliwości zaprezentowania swojej firmy podczas trwających w ZEA targów branżowych. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce „Dla przedsiębiorców” – TUTAJ

 

 • Jaka jest możliwość wyjazdu na Expo?

 

Wystawy Światowe Expo to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia na świecie, łączące wątki gospodarcze, promocyjne, kulturalne i turystyczne. Odbywają się co 5 lat, a ich skala porównywalna jest do Igrzysk Olimpijskich czy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Expo 2020 Dubai będzie pierwszą Wystawą Światową zorganizowaną w kraju arabskim i według zapowiedzi organizatorów aspiruje do tego, by stać się największym show w historii. Dzięki Wystawom Światowym Expo można zobaczyć cały świat będąc w jednym mieście. Jeśli zatem poszukujecie Państwo miejsca pełnego koncertów, wydarzeń kulturalnych, seminariów naukowych, najlepszej architektury zapraszamy do przyjazdu na Expo 2020 Dubai. Bilety można zakupić już teraz na stronie internetowej organizatora – TUTAJ

 

 • Nasza firma posiada w Dubaju stoiska z lodami. Czy istnieje możliwość instalacji naszych maszyn i sprzedaży polskich lodów w Polskim Pawilonie podczas Expo 2020 Dubai?

 

Przestrzeń gastronomiczna w Pawilonie Polskim została już zagospodarowana – operator restauracji został wybrany w otwartym konkursie. Zachęcamy jednak do zapoznania się ze szczegółami Programu Partnerskiego, który przewiduje możliwość współpracy przy organizacji różnych inicjatyw i wydarzeń. Szczegółowe informacje znajdują się na naszej stronie internetowej – TUTAJ

 

 • Dostaliśmy zlecenie na zorganizowanie lunchu podczas spotkania biznesowego, które odbędzie się w Pawilonie Polski na terenie Wystawy Światowej EXPO w Dubaju. Czy potrzebujemy jakiegoś zezwolenia? Czy możemy wybrać dowolną firmę gastronomiczną w Dubaju na organizację takiego lunch, czy tylko restaurację znajdującą się w Pawilonie Polski?

 

Oferta operatora restauracji w Pawilonie Polski zostanie udostępniona we wrześniu na naszej stronie internetowej. Istnieje także możliwość skorzystania z cateringu innych dostawców.

 

Targi branżowe, wydarzenia  

 

 • Gdzie opisane są wytyczne do wyglądu, identyfikacji graficznej i logo, których należy przestrzegać przy przygotowaniu stoisk na targi?

 

Przedsiębiorców przygotowujących własne stoiska na targach branżowych w ZEA zachęcamy do korzystania z systemu identyfikacji wizualnej udziału Polski w Expo 2020 Dubai. Wskazówki do projektowania stoisk i materiałów promocyjnych poniżej:
Poland Expo 2020 – Brandbook
Poland Expo 2020 – Wytyczne dla biznesu
Poland Expo 2020 – logo
Poland Expo 2020 – zdjęcia Pawilonu Polski

 

 • Planujemy udział w targach kosmetycznych w Dubaju, czy możemy liczyć na pomoc w nawiązaniu kontaktów przed targami w ZEA? Chcielibyśmy być jak najlepiej przygotowani i wykorzystać czas targów na spotkania z potencjalnymi kontrahentami.

 

 • Otrzymaliśmy finansowanie na targi w Dubaju, ale niestety nie mamy doświadczenia w tym zakresie i potrzebuje jakiś informacji organizacyjnych.

 

W czerwcu zorganizowaliśmy webinarium, które było praktycznym przewodnikiem po targach w ZEA. Przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się na nim, jak przygotować się do targów, na co zwrócić uwagę i o czym należy pamiętać biorąc udział w wydarzeniach branżowych. Zapis tego i innych webinariów znajduje się – TUTAJ

 

Organizator Wystawy oferuje przedsiębiorcom aplikację, umożliwiającą nawiązanie kontaktów biznesowych z partnerami z całego świata. Aplikacja będzie dostępna we wrześniu 2021 r. Szczegóły na stronie organizatora Expo 2020 Dubai – TUTAJ

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani rozszerzeniem swojej działalności na konkretny rynek, zapraszamy do kontaktu z Zagranicznymi Biurami Handlowymi PAIH poprzez formularz kontaktowy – TUTAJ

 

 • Otrzymałyśmy informację o pozytywnym rozpatrzeniu naszego wniosku o dofinansowanie w konkursie Go to Brand. Czy możemy prosić o wsparcie w realizacji wyjazdu, stoiska itp.?

 

PAIH nie organizuje stoisk narodowych na targach branżowych. Zadania te realizują wyznaczone firmy, które koordynują współpracę między wystawcami a organizatorami. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

 • Czy są Państwo w stanie polecić firmę do organizacji stoiska podczas jednego z festiwali muzycznych w Dubaju?

 

Nie możemy zarekomendować żadnej firmy. Sugerujemy kontakt z organizatorem wydarzenia, który będzie mógł przekazać szczegółowe informacje.

 

 • Interesują nas targi i sympozja związane z rozwojem naszych usług poza granicami Polski. Gdzie można znaleźć takie informacje?

 

Oprócz informacji o forach gospodarczych, seminariach i webinariach komunikowanych na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych, zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń i dziesięciu tygodni tematycznych, który można znaleźć na stronie organizatora Expo 2020 Dubai – TUTAJ

Jeśli interesuje Państwa konkretny kraj ekspansji zagranicznej zachęcamy także do odwiedzenia stron internetowych uczestników Expo 2020 Dubai, na których znajduje się wiele informacji o organizowanych przez te państwa aktywnościach dla szerokiego grona przedsiębiorców. Strony państw – uczestników można łatwo znaleźć w wyszukiwarce internetowej lub na stronie internetowej organizatora, w sekcji poświęconej uczestnikom Expo – TUTAJ

 

 • Prowadzę działalność w Polsce i do tej pory opierała się ona głównie na usługach i handlu kosmetykami. Zainteresował mnie jednak temat sprowadzania odzieży z Dubaju i chciałabym uzyskać informacje odnośnie miejscowych hurtowni.

 

PAIH zajmuje się przede wszystkim wspieraniem polskich firm w ekspansji na rynki zagraniczne. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń branżowych w Dubaju poświęconych modzie i nawiązywania kontaktów biznesowych.

 

 • Szukam kontaktów z firmami w Dubaju chcącymi zrealizować biznes w Polsce. Czy możliwa jest współpraca za pośrednictwem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu?

 

W ramach realizacji swojej misji PAIH wspiera bezpośrednio polskich przedsiębiorców w zakresie ich ekspansji eksportowej i inwestycjach zagranicznych, jak również wspiera napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski. Zapraszamy do kontaktu przez dedykowany formularz dostępny na stronie PAIH – TUTAJ

 

 • Czy dostępne są nagrania z webinariów organizowanych przez PAIH dotyczące charakterystyki rynków arabskich i prowadzeniu biznesu m.in. w Egipcie, ZEA, Arabii Saudyjskiej?

 

Zapis webinariów dostępny jest TUTAJ oraz na kanale „Poland at Expo” na YouTube – TUTAJ.

 

Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze

 

 • Jakie są warunki i koszty uczestnictwa w Polsko-Arabskim Forum Gospodarczym dla beneficjentów programu Go to Brand? Jaki jest koszt uczestnictwa? Czy trzeba się zapisać na to wydarzenie odpowiednio wcześniej?

 

Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze, które odbędzie się 6 grudnia 2021 r. w Dubaju, stanowi kulminacyjny moment całego Programu Gospodarczego towarzyszącego udziałowi Polski w Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai. Udział w Forum jest bezpłatny, uczestnicy ponoszą wyłącznie koszty transportu i zakwaterowania w Dubaju. Zgłoszenia zainteresowania udziałem w wydarzeniu odbywają się za pośrednictwem formularza online. Szczegółowe informacje oraz link do formularza dostępne są na naszej stronie internetowej – TUTAJ

 

 • Nasza firma zamierza uczestniczyć w Polsko-Arabskim Forum Gospodarczym. Czy jest planowane webinarium informacyjno-organizacyjne dla uczestników tego wydarzenia?

 

W pierwszej kolejności zapraszamy do zgłoszenia zainteresowania  udziałem w wydarzeniu za pośrednictwem formularza online – TUTAJ Po wyrażeniu zgody na dalszy kontakt, nasi pracownicy będą przekazywać mailowo aktualne informacje związane z organizacją Forum.

 

Mam więcej pytań dotyczących Expo 2020 Dubai. Proszę skierować mnie do odpowiednej osoby.

 

Jeśli w tym artykule, ani na naszej stronie internetowej nie znaleźliście Państwo odpowiedzi na wszystkie pytania, serdecznie zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem specjalnego formularza, który dostępny jest – TUTAJ

 

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji