W minionym tygodniu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii odbyły się konsultacje z przedstawicielami regionów oraz resortów, podczas których podsumowaliśmy stan przygotowań udziału Polski w Wystawie Światowej EXPO Dubaj 2020. Spotkaniom przewodniczył Komisarz Generalny Sekcji Polskiej EXPO 2020, wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński.

- Nasze przygotowania do EXPO Dubaj 2020 podporządkowujemy wiodącemu tematowi  Wystawy: Łącząc umysły, tworzymy przyszłość. Dlatego rozmawiamy z szerokim gronem osób. Wsłuchujemy się w głos rynku, jesteśmy otwarci na nowe idee i sugestie. Ze względu na swoją wielowątkowość oraz skalę, EXPO Dubaj 2020 to przedsięwzięcie, które angażuje ponad 20 podmiotów publicznych, w tym resorty, agencje rządowe, urzędy marszałkowskie. Cieszymy się, że już teraz, na 1,5 roku przed rozpoczęciem Wystawy, mamy tak liczne deklaracje współpracy oraz realne wsparcie na wielu polach: od prac nad scenariuszem polskiej ekspozycji, przez program regionalny, po organizację wydarzeń towarzyszących – informuje wiceminister  Kościński.

Spotkania z przedstawicielami regionów oraz resortów zaangażowanych w przygotowania do udziału Polski do Wystawy Światowej EXPO Dubaj 2020 były też okazją do dyskusji na temat wykorzystania przestrzeni w Pawilonie Polski, organizacji wydarzeń na terenie EXPO, dostosowania do wymagań technicznych Organizatora. W obu spotkaniach uczestniczyło niemal 80 osób.

Oprócz wyboru Wykonawcy Generalnego Pawilonu Polski oraz rozpoczęcia prac budowlanych, harmonogram przygotowań do EXPO Dubaj 2020 na najbliższe miesiące przewiduje ogłoszenie dodatkowego konkursu na uczestników Programu Partnerskiego dla firm komercyjnych oraz opracowanie systemu identyfikacji wizualnej udziału Polski w Wystawie Światowej EXPO Dubaj 2020.

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji