netoops blog

Obecność Polski na Międzynarodowej Wystawie w Astanie znacznie wykracza poza standardową część ekspozycji narodowej. EXPO 2017 stanowi szeroki kontekst dla wielu różnych przedsięwzięć, które służą wzmocnieniu relacji gospodarczych między Polską a Kazachstanem, a także budowaniu wizerunku naszego kraju na arenie międzynarodowej.

 

data

wydarzenie

opis

9 czerwca Uroczyste otwarcie Międzynarodowej Wystawy EXPO 2017 Astana

Oficjalna część ceremonii odbędzie się w imponującym gmachu Centrum Kongresowego EXPO. Wezmą w niej udział najważniejsze osoby związane z organizacją Wystawy w Kazachstanie: Prezes Zarządu Spółki NK Astana Expo 2017 — Akhmetzhan Yessimov, Sekretarz Generalny Biura Wystaw Międzynarodowych — Vicente Gonzalez Loscertales, Prezydent Kazachstanu — Nursułtan Nazarbajew. Część oficjalna zakończy się paradą i pokazem sztucznych ogni. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert w amfiteatrze w pobliżu Pawilonu Kazachstanu. 

10 czerwca

Oficjalne otwarcie Pawilonu Polski

EXPO

W uroczystym przecięciu wstęgi wezmą udział: Komisarz Sekcji Polskiej — Andrzej Stefański, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego — Paweł Lewandowski, Prezydent Miasta Łodzi — Hanna Zdanowska. 
15 czerwca

Otwarcie wystawy "Armia Andersa — Szlak Nadziei"

MUZEUM AŁŻIR

Wystawa jest poświęcona Polskim Siłom Zbrojnym w ZSRR, nazywanym Armią Andersa. Przedstawia wydarzenia, które poprzedziły układ Sikorski-Majski i jego następstwa w burzliwym okresie 1939-1941. W uroczystym otwarciu weźmie udział córka Generała Władysława Andersa, Senator Anna Maria Anders.
17 czerwca   

Dzień Polaków w Kazachstanie

ASTANA  

Część oficjalna odbędzie się w teatrze Astana Balet. Wezmą w niej udział Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów — Anna Maria Anders i Prezes Związku Polaków Kazachstanu — Witalij Świncicki. Przemówienia zakończy występ Ludowego Zespołu Artystycznego PROMNI, a po nim odbędą się warsztaty taneczno-wokalne dla polskich grup folklorystycznych Kazachstanu. Wydarzenie organizowane jest we współpracy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z Senatem Rzeczypospolitej Polskiej.
W godzinach 19:00-23:00 na Placu Centralnym m.st. Astany odbędzie się koncert plenerowy w wykonaniu gwiazd polskiej estrady. 
17 czerwca Emisja okazjonalnego znaczka pocztowego  Inauguracja emisji specjalnego znaczka pocztowego upamiętniającego Międzynarodową Wystawę EXPO 2017 Astana. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Poczty Polskiej SA, Ministerstwa Informacji i Komunikacji oraz Poczty Kazachstanu.
27-29 czerwca

Targi Mining Week

KARAGANDA

To jedne z najbardziej znaczących targów dla branży wydobywczej i metalurgicznej w Kazachstanie. W 2015 r. na targach zaprezentowało swoją ofertę 130 wystawców z 12 krajów. Polscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z możliwości promocji w ramach polskiego stoiska narodowego.
28 czerwca

Polsko-Kazachska Konferencja Branży Turystycznej

EXPO

Będzie okazją do prezentacji potencjału i oferty turystycznej Polski i Kazachstanu, a także rozmów B2B. W konferencji wezmą udział touroperatorzy z obu krajów. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Polską Organizacją Turystyczną oraz Polską Izbą Turystyki
30 czerwca

Dni Kariery

EXPO 

Celem konferencji jest promocja oferty polskich uczelni wyższych w środowisku naukowym Kazachstanu i wśród młodzieży kazachskich szkół średnich i studentów. Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Ambasady Rzeczypospolitej w Astanie i Akademii Finansów i Biznesu Vistula.
5 lipca

Konferencja "Zalesianie" 

EXPO

Kazachstan jest krajem o ostrym klimacie, zdominowanym przez roślinność półpustynną i stepową. Aby złagodzić następstwa położenia w sercu kontynentu, Kazachowie od lat sukcesywnie zalesiają swój kraj. Polska, jako światowy lider zalesiania posiada ekspertów, technologie i bogate doświadczenie w dziedzinie introdukcji. Konferencja, której będziemy gospodarzami, jest organizowana przez Ministerstwo Środowiska i Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych
6 lipca

Polski Dzień Lasu 

ASTANA

6 lipca jest hucznie obchodzony jako dzień urodzin prezydenta Nursułtana Nazarbajewa i jednocześnie Święto Stolicy. Z tej okazji Polska podaruje Astanie 120 drzew, które zasadzą tego dnia Komisarze pawilonów narodowych na EXPO. Symbolicznym wymiarem wydarzenia jest fakt, że to prezydent Nazarbajew zainicjował narodowy program zalesiania Kazachstanu. Drzewa, które będą sadzone w ogrodzie botanicznym Astany to graby, dęby. Gatunki te zostały wyselekcjonowane przez polskich ekspertów z uwzględnieniem wymagającego klimatu panującego w tym regionie Kazachstanu. Wydarzenie jest organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Ministerstwem Środowiska i Państwowym Gospodarstwem Lasy Państwowe.   

12-13 lipca

Dni Polskiego Sportu

ASTANA

Święto polskiego sportu, w którym udział wezmą Lang Team, organizator Tour de Pologne i Akademicki Związek Sportowy. Impreza jest adresowana do wszystkich mieszkańców stolicy Kazachstanu, a przede wszystkim dzieci i młodzieży. 
13 lipca

Konferencja „Prezentacja potencjału sektora elektroenergetycznego w Polsce” 

EXPO

To okazja do zaprezentowania polskich osiągnięć naukowych w dziedzinie nowoczesnej energetyki i potencjału polskiego sektora elektromobilności. Do udziału zaprosimy polskie firmy o dużym potencjale eksportowym w dziedzinie elektroenergetyki. Wydarzenie będzie gościła przestrzeń Pawilonu Najlepszych Praktyk Energetycznych, znajdującego się w sąsiedztwie Pawilonu Polski. Partnerami konferencji są Ministerstwo EnergiiMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego — Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Ministerstwo Spraw ZagranicznychInstytut Chemicznej Przeróbki Węgla, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. 
5-8 sierpnia

Polsko-Kazachstańskie Forum Gospodarcze

ASTANA

Wydarzenie organizowane we współpracy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej, Ministerstwem Rozwoju, Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju Kazachstanu, Narodowym Holdingiem Baiterec, Kaznex Invest, DAMU. Program jest w trakcie opracowywania. 

7 sierpnia Dzień Narodowy Polski  
10 sierpnia

Zamknięcie Międzynarodowej Wystawy EXPO 2017 Astana

Brak informacji o programie oficjalnych uroczystości związanych z zamknięciem Wystawy. 
20-22 września

Targi Mining World Central Asia Exhibition / Kazcomak / Metaltech Central Asia

AŁMATY

Najważniejsza w Kazachstanie i regionie Azji Centralnej międzynarodowa impreza targowo-wystawiennicza dla branży wydobywczej i metalurgicznej. W 2015 r. w targach udział wzięło 310 wystawców z 31 krajów.

24-26 października

Targi Power/ReEnergy/Lightening Kazakchstan

AŁMATY 

Trzy znaczące imprezy, odbywające się równolegle w Ałmaty, są poświęcone tematyce energii, zrównoważonej energetyce i branży oświetleniowej. W 2015 r. targi zgromadziły 166 wystawców z 18 krajów, w tym z Polski. 
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji