netoops blog
Polska w ramach udziału w Astana EXPO 2017 zamierza aktywnie uczestniczyć w inicjatywach o charakterze naukowym,  podejmowanym przez Organizatora Wystawy: Forum Energii Przyszłości oraz Platformie Najlepszych Praktyk Energetycznych.

 

Forum Energii Przyszłości obejmie konferencje i sympozja, pogłębione dyskusje nad kierunkami rozwoju energetycznego w obszarze  rewolucji energetycznej, technologii niskowęglowych, nowych rozwiązań inżynieryjnych, socjoekonomii Nowego Modelu Energetycznego, powszechnego dostępu do zrównoważonej energii oraz efektywności energetycznej w urbanistyce. W ramach Forum Energii Przyszłości planujemy konferencję naukową „Nowe wyzwania i szanse dla rozwoju współpracy naukowej” . W lipcu 2017 roku z udziałem przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, instytucji naukowych oraz szkół wyższych z Polski i Kazachstanu będziemy dyskutować  m.in. na temat nowoczesnych rozwiązań wykorzystujących tradycyjne paliwo – polskiej oferty opartej o czyste technologie węglowe. Planujemy również debatę nt. nowych perspektyw dla polsko-kazachstańskiej współpracy technologicznej w zakresie odnawialnych źródeł energii, a tajże prezentację oferty polskich uczelni.

 

Platforma najlepszych praktyk energetycznych, która powstaje w przestrzeni znajdującej się w jednym z pawilonów tematycznych, nieopodal Pawilonu Polski, w czerwcu 2017 roku stanie się areną prezentacji projektów i technologii energetycznych przez pryzmat gospodarki, innowacji, polityki oraz współpracy międzynarodowej. Do uczestnictwa w inicjatywie zakwalifikowane zostały projekty z 10 krajów, w tym jeden z Polski, złożony przez Politechnikę Warszawską, poświęcony systemowi SILO. Optymalizator SILO to innowacyjny na skalę światową system informatyczny, służący do bieżącej optymalizacji procesów ciągłych zachodzących w obiektach przemysłowych, inspirowany działaniem układu odpornościowego istot żywych.  Głównym zastosowaniem tego rozwiązania jest optymalizacja procesu spalania w kotłach energetycznych.

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji