Głównymi celami obecności Polski na EXPO w Dubaju są:

  • promocja gospodarcza: wzmocnienie kontaktów gospodarczych Polski z ZEA –gospodarzem Wystawy oraz całym rejonem Bliskiego Wschodu; w szczególności w zakresie wspierania polskich przedsiębiorców w poszukiwaniu nowych rynków zbytu oraz budowaniu trwałych relacji handlowych, a także w zakresie współpracy naukowej;
  • budowa wizerunku: kształtowanie wizerunku Polski w obszarach związanych z tematem przewodnim Wystawy, w odniesieniu do nowych, w porównaniu z poprzednimi wystawami, grup docelowych.

 

Na działce o powierzchni 1876 m2 stanie Pawilon, który podczas EXPO stanowić będzie główną arenę prezentacji bogatego programu promocji Polski. Oprócz ekspozycji w Pawilonie przewidziano bogaty program wydarzeń towarzyszących.

Pawion_small

Polski Pawilon znajduje się w centralnym punkcie wystawy w części poświęconej mobilności. Zarówno lokalizacja – u zbiegu kilku głównych szlaków komunikacyjnych, jak i ciekawy kształt działki, sprzyjają przygotowaniu atrakcyjnej ekspozycji, a tym samym zainteresowaniu dużej liczby zwiedzających.

W Pawilonie,  poza ekspozycją stałą, znajdą się także: strefa wystaw czasowych (głównie dla prezentacji polskich regionów), sala konferencyjna, strefa dzieci, scena dla wydarzeń artystycznych oraz polska restauracja serwująca wypiekany na miejscu chleb oraz bogatą ofertę ciast i innych przysmaków.

Obecność Polski na EXPO 2020 w Dubaju zakłada organizację licznych wydarzeń towarzyszących, realizowanych we współpracy z instytucjami rządowymi i samorządowymi oraz innymi partnerami udziału Polski w Wystawie.

Podstawą programową udziału Polski w EXPO jest Koncepcja programowa udziału Polski w EXPO 2020 w Dubaju [dokument w pdf do pobrania na stronie: https://mpit.bip.gov.pl/projekty-zarzadzen-i-uchwal/koncepcja-programowa-udzialu-polski-w-expo-2020-w-dubaju.html  ]

Dokument jest po konsultacjach międzyresortowych i społecznych.

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji