Rusza kolejny nabór do EXPO LIVE - konkursu wspierającego innowacyjne rozwiązania z całego świata. Grant o wartości do 100 tys. dolarów mogą otrzymać zarówno startupy, jak i osoby fizyczne i małe organizacje.

Światowa Wystawa EXPO to najbardziej prestiżowe wydarzenie kulturalno-gospodarcze w skali globu. Udział w nim zapowiedziały już 192 państwa, zaś Organizatorzy spodziewają się 18 milionów zwiedzających, głównie z regionu Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Azji Południowej.

– Zwycięstwo w konkursie gwarantuje pozyskanie dofinasowania, ale jednocześnie daje szansę na promocję projektu i jego autorów w ramach Wystawy. To niepowtarzalna okazja, by za sprawą EXPO Live poznać lokalne i globalne środowisko startupowe, uczestniczyć w kampaniach komunikacyjnych i marketingowych organizatorów Wystawy. Szansę na grant mają projekty z wielu obszarów min. edukacja, zatrudnienie, finanse, transport i mobilność osobista, turystyka, logistyka, łączność cyfrowa czy zielone technologie. Wszystkie te, które są odpowiedzią na globalne problemy świata, mogą wpłynąć na poprawę życia i postęp. Czekamy na pierwszego polskiego laureata! – mówi Monika Dyląg-Sajór, koordynatorka projektu EXPO 2020 w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Przedstawicielka Agencji wyjaśnia że zgłoszone do programu projekty mogą być zarówno w fazie prototypowej, jak i takiej, która zakłada budowę efektu skali.

Do tej pory aplikowało ponad 6000 projektów z 174 państw, spośród których grant otrzymało 121 globalnych innowatorów z 65 państw w 14 sektorach. Budżet całego programu sięga 100 mln dol.

– Wśród laureatów wciąż brakuje projektów z Polski. Piąta edycja jest zatem kolejną, być może ostatnią szansą, na dofinansowanie i promocję w ramach EXPO 2020. innowacyjnych projektów z Polski, o których warto opowiedzieć światu, a tym samym wzmocnić wizerunek naszego kraju na największym wydarzeniu gospodarczym 2020 r. – zaznacza Monika Dyląg-Sajór z PAIH.

Piąta edycja Konkursu trwa od 15 lipca, nabór zakończy się 15 września. Budżet całego programu sięga 100 mln dol.

Wszelkie informacje o programie dostępne są na stronie internetowej organizatorów EXPO:

https://www.expo2020dubai.com/en/programmes/expo-live/iigp/.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu jest odpowiedzialna za przygotowanie udziału Polski w EXPO 2020. Komisarzem Generalnym Polskiej Sekcji jest Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Pan Tadeusz Kościński. Od 2017 roku w Dubaju działa Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH, które obsługuje zarówno polskich eksporterów, jak i potencjalnych inwestorów z ZEA. Uczestniczy również w przygotowaniach Polski do EXPO.

 

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji