Wizyta pracowników Departamentu Expo Osaka w Japonii

Opublikiwano: 2 sierpnia, 2023

Za nami kolejna wizyta pracowników Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Japonii.

W wyjeździe uczestniczyli przedstawiciele Departamentu Expo Osaka na czele z Wicekomisarz Sekcji Polskiej Wystawy Światowej Expo 2025 w Osace, Kansai, Elizą Klonowską-Siwak. Wszystko w ramach przygotowań do udziału Polski w zbliżającej się Wystawie Światowej.

Wizyta w Japonii rozpoczęła się od pobytu w Tokio i  spotkań koncepcyjnych. Pracownicy Departamentu Expo Osaka spotkali się m.in. z reprezentantami tokijskiego Instytutu Polskiego i Ambasady RP w Tokio oraz przedstawicielami Polonii w regionie Kansai. Na zaproszenie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i Instytutu Polskiego w Tokio, Eliza Klonowska – Siwak wzięła również udział w konferencji prasowej, podczas której zaprezentowała główne założenia programowe uczestnictwa naszego kraju w nadchodzącej Wystawie Światowej.

Podczas pobytu w Osace reprezentanci PAIH mieli natomiast okazję odbyć bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami japońskiej branży budowlanej. Spotkania miały na celu zrozumienie bieżącej sytuacji na lokalnym rynku oraz jak najlepsze przygotowanie do budowy Pawilonu Polski na terenie Expo 2025. Przedstawicielom PAIH podczas rozmów towarzyszyli Alicja Kubicka i Borja Martinez ze studia Interplay Architects – twórcy koncepcji Pawilonu Polski, wraz z wyłonionym przez nich japońskim architektem, a także reprezentanci firmy doradczej ds. architektoniczno-budowlanych, LC & Partners.

Ładowanie ...