Spotkania informacyjne dla studentów polskich uczelni na temat praktyk w Pawilonie Polski podczas Expo 2025 w Osace, Kansai

Opublikiwano: 13 kwietnia, 2023

13 kwietnia przedstawiciele Departamentu Expo Osaka (Marta Zielińska – Zastępca Dyrektora oraz Mateusz Głowacki – Specjalista ds. Promocji Programu promocji regionalnej) rozpoczęli cykl spotkań informacyjnych dla studentów kierunku japonistyka i lektoratu języka japońskiego.

Spotkania mają na celu przedstawienie studentom możliwości odbycia praktyk w Pawilonie Polski podczas Expo 2025 w Osace, Kansai.

Dla studentów udział w Wystawie Światowej to okazja do nauki, szlifowania języka i promocji Polski – potencjału jej gospodarki, kultury i nauki. Cykl spotkań rozpoczął się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kolejne miały miejsce na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Warszawskim oraz w Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Przedstawiciele Departamentu Expo Osaka w ramach swojej obecności na uczelniach zaprezentowali studentom program praktyk, omówili szczegóły dotyczące obsługi Pawilonu Polski oraz podzielili się informacjami na temat samego Expo 2025.

Powierzenie obsługi Pawilonu Polski - młodym, pełnym entuzjazmu, kreatywnym i przygotowanym merytorycznie,  w tym językowo, studentom polskich uczelni to gwarancja ponownego sukcesu w budowaniu Marki Polski podczas Wystawy Światowej.  To jednocześnie doskonała okazja dla młodzieży, która interesuje się japońską kulturą, aby zdobyć cenne doświadczenie oraz nawiązać kontakty zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym poziomie.

Ładowanie ...