Konferencja prasowa w siedzibie PAIH – prezentacja koncepcji architektonicznej Pawilonu Polski

Opublikiwano: 13 kwietnia, 2023

Równo na dwa lata przed rozpoczęciem Wystawy Światowej Osaka 2025 w siedzibie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawicielom polskich mediów zaprezentowany został projekt architektoniczny Pawilonu Polski.

W spotkaniu wziął udział Komisarz Generalny Sekcji Polskiej EXPO 2025, Grzegorz Piechowiak. Ze strony agencji na pytania dziennikarzy odpowiadali Zastępca Komisarza Sekcji Polskiej EXPO 2025 i Dyrektor Departamentu Expo Osaka, Eliza Klonowska-Siwak.

Odnosząc się do wybranego projektu architektonicznego autorstwa A. Kubickiej i Borji Martineza Gomeza, Prezes PAIH Paweł Kurtasz zauważył, że wybrana koncepcja „doskonale wpisze się w konsekwentnie przez nas budowany wizerunek Polski jako kraju, którego głównym zasobem są ludzie – twórczy, otwarci, profesjonalni, świadomi wyzwań życia, odważni w swoich myślach i działaniach, często nawet wyprzedzający czasy, w których przyszło im żyć”.

Komisarz Grzegorz Piechowiak, nawiązując do niedawnej wizyty w Japonii, podkreślił, że uczestnicząc w Expo, Polska chce wzmocnić swój wizerunek na arenie międzynarodowej i nawiązać nowe kontakty gospodarcze.

Ładowanie ...