Wystawy Światowe EXPO to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia na świecie, łączące wątki gospodarcze, promocyjne, kulturalne i turystyczne. Ich skala porównywalna jest do Igrzysk Olimpijskich czy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Kompleksowa, wielobarwna prezentacja dorobku niemal wszystkich krajów i największych organizacji na świecie tworzy olbrzymie innowacyjne widowisko, wykorzystujące multimedia i najnowsze techniki budowania ekspozycji. Wszystko to sprawia, że począwszy od Wielkiej Wystawy w Londynie w 1851 roku, Wystawy Światowe EXPO na pół roku stają się stolicą świata, przyciągając rzesze gości – od delegacji państwowych na najwyższym szczeblu, przez biznesmenów poszukujących nowych kontraktów, po turystów i rodziny z dziećmi.

EXPO 2020 w Dubaju odbędzie się między 20 października 2020 r. a 10 kwietnia 2021 r.i będzie pierwszą Wystawą Światową organizowaną w kraju arabskim.

Organizatorzy podkreślają bezpośrednie nawiązanie EXPO 2020 do pierwotnych założeń wystaw, które od 1751 roku stanowią największe forum prezentacji osiągnięć naukowych, pozwalając dzielić się wiedzą i debatować nad globalnymi problemami świata. Organizatorzy szacują, że Wystawę w Dubaju odwiedzi 18 milionów gości, którzy złożą 25 milionów wizyt.

EXPO 2020 w Dubaju będzie areną prezentacji dorobku ponad 200 krajów i organizacji, również tych, które dotychczas miały utrudniony dostęp – ze względu na odległość oraz czynniki finansowe – do pełnego udziału w Wystawach Światowych. Będzie to również niebywała okazja do prezentacji bogactwa kulturowego kraju-gospodarza: Wystawa odbywa się w roku Złotego Jubileuszu – 50-lecia powstania Państwa Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji