EXPO 2020  w Dubaju będzie pierwszą Wystawą Światową zorganizowaną w kraju arabskim i według zapowiedzi organizatorów aspiruje do tego, by stać się największym show w historii. Zgodnie z decyzją Biura Wystaw Światowych, ze względu na pandemię COVID19, EXPO 2020 w Dubaju zostało przełożone o rok i odbędzie się między 1 października 2021 r. a 30 marca 2022 r.

Connecting Minds, Creating the Future – Łącząc umysły, tworzymy przyszłość

Poprzez wybór tematu przewodniego gospodarze pragną podkreślić, że wyzwania dzisiejszego świata są tak złożone i skomplikowane, że nie sposób ich rozwiązać w izolacji. Zachęcają do tego, by działać razem - bez względu na szerokość geograficzną, bariery instytucjonalne czy różnice kulturowe. EXPO 2020 ma być platformą dialogu, zapowiedzią przyszłości opartej na współdziałaniu.


 

Temat przewodni rozwijają trzy podtematy:

 • Opportunity - szanse
  Opportunity - szanse
  Opportunity
  (szanse)


  Wezwanie do odnalezienia potencjału kreatywności, która drzemie w ludziach i w społeczeństwach. Ten obszar obejmuje takie zagadnienia jak edukacja, zatrudnienie, nowe technologie, kapitał finansowy czy zarządzanie.
 • Mobility - mobilność
  Mobility - mobilność
  Mobility
  (mobilność)


  Skupia się na mądrzejszym i bardziej efektywnym wykorzystaniu mobilności ludzi oraz wymiany dóbr i idei. To propozycja dyskusji poświęconej transportowi, podróżom, badaniom, logistyce czy i łączności cyfrowej.
 • Sustainability - zrównoważony rozwój
  Sustainability - zrównoważony rozwój
  Sustainability
  (zrównoważony rozwój)


  Manifest życia w zgodzie i w równowadze z naszą planetą. Inspiracja dla działań dla ochrony ekosystemów, efektywnego zarządzania zasobami, ochrony środowiska naturalnego, łagodzenia zmian klimatycznych.

EXPO 2020 w Dubaju ma być wystawą integrującą. Stąd dążenie Organizatorów, by zaprosić do udziału jak największą liczbę krajów oraz przyciągnąć największe w historii Wystaw EXPO grono zagranicznych gości (70% wszystkich zwiedzających).

Wizualizacja wystawy EXPO 2020 Wizualizacja wystawy EXPO 2020 Wizualizacja wystawy EXPO 2020 Wizualizacja wystawy EXPO 2020 Wizualizacja wystawy EXPO 2020 Wizualizacja wystawy EXPO 2020 Wizualizacja wystawy EXPO 2020

 

Więcej: www.expo2020dubai.com

EXPO 2020 Dubai: największy festiwal promocyjno-gospodarczy na świecie


 • 200+ uczestników (państw i organizacji)
  200+ uczestników (państw i organizacji)
  200+ uczestników
  (państw i organizacji)
 • 182 dni
  182 dni
  182
  dni
 • 25 mln+ wizyt
  25 mln+ wizyt
  25 mln+
  wizyt
 • 4,5 km² terenu Wystawy
  4,5 km terenu Wystawy
  4,5 km²
  terenu Wystawy

Wystawy EXPO: cały świat w jednym miejscu

Wystawy Światowe EXPO to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenia na świecie, łączące wątki gospodarcze, promocyjne, kulturalne i turystyczne. Odbywają się co 5 lat, a ich skala porównywalna jest do Igrzysk Olimpijskich czy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Kompleksowa, wielobarwna prezentacja dorobku niemal wszystkich krajów i największych organizacji na świecie tworzy olbrzymie innowacyjne widowisko, wykorzystujące multimedia i najnowsze techniki budowania ekspozycji. Wszystko to sprawia, że począwszy od Wielkiej Wystawy w Londynie w 1851 roku, Wystawy Światowe EXPO na pół roku stają się stolicą świata, przyciągając rzesze gości – od delegacji państwowych na najwyższym szczeblu, przez biznesmenów poszukujących nowych kontraktów, po turystów i rodziny z dziećmi.

Wystawy Światowe początkowo były forum prezentacji osiągnięć naukowych oraz dzielenia się wiedzą i nowymi możliwościami techniki. To właśnie EXPO stało się miejscem pierwszej prezentacji wielu wynalazków (telefon, rentngen, komercyjna telewizja, telefon komórkowy czy... hamburgery) czy współczesnych symboli architektury (most Vasco da Gamy w Lizbonie, Wieża Eiffla w Paryżu, Statua Wolności w Nowym Jorku czy Atomium w Brukseli).

Dziś Expo stanowi jedyną tego rodzaju platformę międzynarodowego dialogu na rzecz postępu i współpracy. W przypadku Expo założenie poszukiwania rozwiązań dla fundamentalnych wyzwań stojących przed ludzkością  przestaje być jedynie pompatycznym stwierdzeniem, a przybiera wymiar realnych działań. Expo staje się katalizatorem przemian społecznych i gospodarczych, a także niepowtarzalną okazją do budowania marki kraju.  

Za organizację Wystaw Światowych odpowiada Międzynarodowe Biuro Wystaw w Paryżu (Bureau International des Expositions), które jest odpowiedzialne za wybór gospodarza oraz prawidłowy przebieg imprezy.

Więcej: www.bie-paris.org

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji