netoops blog

Międzynarodowe Biuro Wystaw (BIE) ogłosiło wszystkich kandydatów do organizacji kolejnej Międzynarodowej Wystawy Expo.  O organizację Wystawy w roku 2022/23, oprócz Polski, ubiegają się: Argentyna, Brazylia i Stany Zjednoczone.

Łódź proponuje, by wystawa odbyła się pod hasłem "City Re:Invented" i dotyczyła obszaru szeroko pojętej rewitalizacji miast. Wystawa miałaby się odbyć w terminie od 15 czerwca do 15 września 2022 roku. Szersze informacje o przygotowaniach Łodzi do organizacji EXPO 2022 dostępne są na stronie http://expo2022.uml.lodz.pl.
Kandydatura Argentyny dotyczy wpływu nauki, innowacji czy sztuki na rozwój człowieka ("Science, Innovation, Art and Creativity for the Human Development") i zakłada organizację wystawy między 15 stycznia a 15 kwietnia 2023 roku.
Brazylia chce zorganizować EXPO w Rio de Janeiro pomiędzy 4 marca a 27 maja 2022 r. i poświęcić swoją wystawę tematowi aglomeracji miejskich ("Metropolitan Cities and Sustainability: Cross Border Potentials").
Ostatnim kandydatem są Stany Zjednoczone, reprezentowane przez Minneapolis w stanie Minnesota. Wystawa w USA miałby się odbyć w 2023 roku i poruszać zagadnienia związane m.in. ze zdrowiem i ekologią ("Wellness and Well Being for All: Healthy People, Healthy Planet").

Następnym etapem, na drodze do wyboru gospodarza kolejnej Międzynarodowej Wystawy EXPO, będzie prezentacja stanu przygotowań każdego z kandydatów. Spotkanie z delegatami BIE odbędzie się w czerwcu br.  
Ostateczna decyzja o tym, kto zorganizuje tzw. małe EXPO, zapadnie w listopadzie 2017 roku. W drodze głosowania zdecydują o tym wszyscy reprezentacji krajów członkowskich Międzynarodowego Biura Wystaw.

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji