netoops blog

W dniu 31 lipca 2017 r. w Sali konferencyjnej polskiego pawilonu odbyła się prezentacja Politechniki Warszawskiej p.t. „ Polskie systemy informatyczne służące do optymalizacji procesów przemysłowych w sektorze energetycznym”, współorganizowana przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP oraz biuro Komisarza Generalnego Sekcji Polskiej Międzynarodowej Wystawy Astana EXPO-2017. Prezentację wygłosił Pan Łukasz Śladewski.

Uczestnicy spotkania – duże kazachstańskie firmy energetyczne oraz przedstawiciele Ministerstwa Energetyki RK – mieli możliwość szczegółowo poznać m.in. system do optymalizacji procesu spalania SILO. Optymalizator SILO to innowacyjny na skalę światową system informatyczny, służący do bieżącej optymalizacji procesów ciągłych zachodzących w obiektach przemysłowych, inspirowany działaniem układu odpornościowego istot żywych. Rozwiązanie SILO jest prezentowane przez cały okres trwania wystawy EXPO 2017 w pawilonie „Dobrych praktyk energetycznych”. Partnerem stanowiska SILO w Astanie jest Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej planują wziąć udział w Polsko-Kazachstańskim Forum Gospodarczym, które odbędzie się w Astanie w dniu 6 września 2017r., w przeddzień Narodowego Dnia Polski na Wystawie Międzynarodowej Astana EXPO-2017.

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji