netoops blog
Oferta Funduszu Ekspansji Zagranicznej skierowana jest do polskich firm działających z powodzeniem w kraju i planujących rozszerzenie działalności poza granice Polski. Fundusz wspiera ekspansję zagraniczną poprzez inwestowanie w zagraniczne podmioty należące do polskich spółek.

Fundusz Ekspansji Zagranicznej Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (FEZ FIZ AN) jest wpisany do rejestru funduszy inwestycyjnych prowadzonego przez Sąd Okręgowy w Warszawie Wydział VII Cywilny – Rejestrowy pod numerem RFI 1162.

 

Formy inwestycji

Fundusz Ekspansji Zagranicznej dzieli z polskimi firmami ryzyko inwestycji w zagraniczne projekty i zapewnienia współfinansowanie zagranicznych spółek zależnych należących do polskich firm. Firmy mogą skorzystać z finansowania w postaci kapitału, mezzanine i pożyczek zabezpieczonych tylko aktywami zagranicznego projektu, bez regresu do polskiej spółki. Horyzont czasowy inwestycji Funduszu jest dopasowany do specyfiki poszczególnych przedsięwzięć i zwykle zawiera się w przedziale od 5 do 7 lat.
Udział Funduszu Ekspansji Zagranicznej w finansowaniu projektu będzie zwykle wynosić od kilku do kilkudziesięciu milionów złotych, ale nie będzie stanowił więcej niż 50% wartości całej inwestycji. Fundusz Ekspansji Zagranicznej zawsze będzie udziałowcem mniejszościowym – zarządzanie projektem będzie zawsze pozostawać w rękach polskiej firmy. Oczekiwana stopa zwrotu będzie ustalana indywidualnie i zależeć będzie od ryzyka projektu, ryzyka kraju, w którym jest realizowany oraz wybranego instrumentu finansowego.

 

Proces aplikacji

Firma, która chce skorzystać z finansowania oferowanego przez Fundusz, powinna przedstawić szczegółowy biznesplan, przedstawiający jej kompetencje i doświadczenie oraz założenia dotyczące projektu ekspansji zagranicznej. Pozytywna ocena tego biznesplanu przez Fundusz otwiera drogę do zawarcia umowy inwestycyjnej, określającej między innymi sposób wyjścia Funduszu z projektu.

Finansowanie spłacone przez projekty i zyski funduszu będą ponownie inwestowane w kolejne zagraniczne projekty polskich firm.

Firmy zainteresowane współpracą z Funduszem Ekspansji Zagranicznej lub otrzymaniem bardziej szczegółowych informacji prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szersze informacje dostępne są na: https://tfibgk.com.pl/fundusz-ekspansji-zagranicznej-fizan/

 

 

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji