netoops blog
Polski pawilon na EXPO 2017 w Astanie w nowoczesny, multimedialny sposób prezentuje połączenie tradycyjnych rozwiązań energetycznych ze współczesną myślą technologiczną oraz troską o środowisko naturalne. Jednym z przykładów wykorzystania nowoczesnych technologii w prezentacji Polski jest wirtualny spacer 3D. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) odpowiedzialna za przygotowanie Polski na EXPO 2017 zadbała o to, aby jak największa liczba osób mogła zapoznać się z polską ekspozycją.

 

Tegoroczne EXPO 2017 odbywa się w stolicy Kazachstanu, Astanie – to pierwsze takie wydarzenie w Azji Środkowej. Polska obecność na wystawie, w myśl tematu przewodniego – „Energia przyszłości” – budowana jest w oparciu o hasło: „Creative people, smart energy”. Polska ekspozycja w nowoczesny, multimedialny sposób prezentuje, jak umiejętnie łączyć tradycyjne rozwiązania energetyczne ze współczesną myślą technologiczną i troską o środowisko naturalne. Za obecność Polski na EXPO 2017 odpowiedzialna jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która postanowiła zapewnić dostęp do polskiego pawilonu wszystkim zainteresowanym wystawą. Wirtualny spacer 3D i odwiedzenie polskiego pawilonu nawet bez konieczności wizyty w stolicy Kazachstanu, możliwe jest dzięki wykorzystaniu technologii VR/3D (wirtualna rzeczywistość w technologii obrazu trójwymiarowego).

 

„Szacunki organizatorów tegorocznego EXPO mówią, że 85% gości wystawy będą stanowili Kazachowie. Dlatego dla Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, odpowiedzialnej za polską obecność na EXPO 2017, tak ważne jest, by umożliwić jak najlepsze pokazanie polskiej ekspozycji tym wszystkim, którzy nie mogą udać się do stolicy Kazachstanu." - mówi Nina Dobrzyńska, wiceprezes PARP. „Spodziewamy się, że dynamiczne działania komunikacyjne z silnym wykorzystaniem potencjału social mediów, angażujących zarówno uczestników EXPO, jak i wirtualnych gości wystawy, w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak spacer 3D zwielokrotnią zasięg odbiorców przekazu istotnego dla naszego kraju”.

 

Spacer można zobaczyć na stronie https://expo.gov.pl/expo2017/polska-naexpo/spacer-3d-2. Korzystając z panoramicznej prezentacji, użytkownicy mogą samodzielnie zwiedzić polską ekspozycję. Technologia ta daje możliwość rozglądania się we wszystkich kierunkach za pomocą prostych ruchów myszki. Do spaceru 3D zostały dodane piny, za pomocą których możemy zobaczyć, jak działają interaktywne elementy ekspozycji. W określonych punktach znajdują się aktywne pola zawierające przydatne informacje, natomiast klikając w wybrane pola, zwiedzający przechodzi do kolejnych pomieszczeń, czy punktów widokowych.

 

„Jako Fenomen Studio tworzymy spacery VR/3D - to więcej niż zwykła panorama fotograficzna czy zdjęcia wnętrz. Połączenie magii kina wraz z innowacyjną technologią spacerów 3D tworzy unikatową formę prezentacji. Intuicyjna nawigacja zapewnia możliwość poruszania się po wnętrzu, co pozwala poczuć unikalny klimat bez wychodzenia z domu. Nagrywamy również materiały wideo, które po osadzeniu w spacerze wzmacniają jego interaktywność”. - Kuba Siemiński, właściciel Fenomen Studio.

 

Spacer po pawilonie został przygotowany tak, aby podkreślić wizualne dopracowanie poszczególnych elementów polskiej wystawy oraz przedstawić wszystkie elementy ekspozycji w taki sposób, aby użytkownik mógł się w pełni z nimi zapoznać. Wirtualny spacer został przygotowany przez agencję Kalicińscy.com wspólnie z Fenomen Studio na zlecenie PARP.

 

 

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji