netoops blog

Od 3 do 7 kwietnia w Polsce będzie gościć delegacja Międzynarodowego Biura Wystaw (BIE) w ramach misji ewaluacyjnej kandydatury Polski i Łodzi do organizacji kolejnej Międzynarodowej Wystawy EXPO. Misja oceni kandydaturę Rzeczypospolitej Polskiej i Miasta Łodzi do organizacji EXPO od strony merytorycznej oraz sprawdzi gotowość do organizacji tego wydarzenia.

 

3 i 4 kwietnia delegacja spotka się w Warszawie z przedstawicielami najwyższych władz Rzeczpospolitej Polskiej, którzy przedstawią wolę organizacji International EXPO. W spotkaniach z delegatami BIE wezmą udział, m.in.: Prezydent RP Andrzej Duda, Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, Wicepremier i Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Jerzy Kwieciński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także inni przedstawiciele Polski i Łodzi.

 

W środę 5 kwietnia przedstawiciele BIE przyjadą specjalnym pociągiem na dworzec Łódź Fabryczna, gdzie odbędzie się konferencja prasowa w scenerii przygotowanej przez łódzką ASP. W Łodzi delegaci spędzą czas do piątku 7 kwietnia. Zapoznają się z koncepcją organizacji Wystawy Międzynarodowej EXPO 2022/23 oraz z procesami rewitalizacyjnymi zachodzącymi w mieście. Pięć prezentacji pokazujących potencjał Łodzi oraz ideę wystawy poprowadzą Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Wiceprezydent Wojciech Rosicki. Delegaci BIE spotkają się także z przedstawicielami społeczności lokalnej w Łodzi. Wśród nich pojawią się osoby reprezentujące środowiska biznesu, kultury i sztuki, nauki, a także organizacje pozarządowe.

 

 

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji