9 polskich regionów przygotowuje programy promocyjne na Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju

Polską obecność na Expo 2020 w Dubaju współtworzy 9 regionów, które zaprezentują własną interpretację hasła przewodniego obecności Polski na Expo 2020 w Dubaju – „Polska. Kreatywność inspirowana naturą”. Ekspozycje regionalne zlokalizowane w Pawilonie Polski będą zmieniały się co kilka dni, ukazując przez pryzmat polskiej kreatywności różnorodność natury, kultury, turystyki, nauki i gospodarki.

Każdy region w ramach swojej obecności na Expo 2020 w Dubaju opracował własną ofertę dla przedsiębiorców. Regionalne programy gospodarcze obejmują m.in. 18 misji gospodarczych, 14 konferencji branżowych w Pawilonie Polski, 6 delegacji samorządowych na Polsko-Arabskim Forum Gospodarczym. W inicjatywach proponowanych przez regiony udział zadeklarowało ponad 110 firm.

 

Program Regionalny jest jednym z kluczowych elementów polskiego uczestnictwa Polski w Expo 2020 Dubai. Dzięki możliwości prezentacji w Pawilonie oraz organizacji wydarzeń towarzyszących, polskie regiony uzyskają szansę promocji wśród szerokiego grona odbiorców obecnych podczas Wystawy. Ideą Programu Regionalnego jest prezentacja Polski jako kraju zróżnicowanego i bogatego w unikatowe elementy, które można odnaleźć w każdej z jego części. Stąd nazwa kluczowej dla prezentacji regionów strefy wystaw czasowych Pawilonu Polski Poland. Land of plenty.

 

- Tworząc opowieść o Polsce chcemy budować pozytywne relacje w dwojaki sposób. Po pierwsze poprzez umocnienie ogólnego wizerunku Polski jako kraju ambitnych i kreatywnych ludzi, z mocną gospodarką, atrakcyjnego turystycznie. Ponadto zamierzamy przedstawić zagranicznym gościom, że każda część naszego kraju ma wiele do zaproponowania, charakteryzując się jednocześnie unikalnymi elementami kulturowymi, które je wyróżniają. Niezależnie od tego, czy goście w przyszłości będą chcieli odwiedzić Polskę w celach turystycznych, biznesowych, czy edukacyjnych, będą wiedzieć, że znajdą coś wyjątkowego w każdym zakątku naszego kraju, zarówno jeśli wybiorą się na północ, południe, wschód czy zachód. – mówi Adrian Malinowski, Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Wystawy Światowej Expo 2020 Dubai.

 

Obecnie udział w Programie Regionalnym zadeklarowało 9 regionów, reprezentowanych przez Urzędy Marszałkowskie. Włodarze regionów zaangażowanych pełnią tym samym rolę Ambasadorów Expo 2020 Dubai. Podpisano porozumienia o współpracy z województwami: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, podkarpackim, podlaskim, śląskim i warmińsko-mazurskim. Intensywne przygotowania do prezentacji podczas Expo przebiegają we współpracy z szeregiem partnerów regionalnych, w tym instytucji z obszaru nauki, kultury i biznesu.

 

Formy promocji regionów obejmują m.in:

  • ekspozycję w strefie wystaw czasowych w Pawilonie Polski (powierzchnia strefy to blisko 120 m2),
  • program promocji gospodarczej realizowany przy wsparciu Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Dubaju, w tym misje przedsiębiorców regionalnych i konferencje branżowe w Pawilonie Polski;
  • program promocji kulturalnej – występy artystyczne w strefie sceny zewnętrznej Pawilonu Polski, koncerty, pokazy mody, występy regionalnych artystów ulicznych;
  • program edukacyjny – zajęcia edukacyjne dla dzieci w strefie warsztatowej, prowadzone przez animatorów i edukatorów z regionalnych instytucji kultury;

 

Cykliczna zmiana jednej z części ekspozycji będzie dodatkową atrakcją dla gości, którzy postanowią odwiedzić Pawilon Polski więcej niż jeden raz. Doświadczenia organizatorów z poprzednich edycji Expo pokazują, że takie podejście przynosi obopólne korzyści i dodatkowo wyróżnia polską prezentację na tle programów innych państw.

 

Regiony zaangażowane są także w program komunikacji Expo 2020 Dubai i polskiej obecności podczas wydarzenia. Prace nad Programem Regionalnym koordynuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

 

Program Promocji Regionalnej EXPO 2020 Dubai

Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji