netoops blog

LOT uruchamia pierwsze bezpośrednie połączenie z Kazahstanem

Polski przewoźnik będzie latał z Warszawy do Astany 4 razy w tygodniu - w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Rejs powrotny zabierze pasażerów z Kazachstanu we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. ...

Szczegóły

Polski projekt w Platformie Najlepszych Praktyk Energetycznych

SILO  (Stochastical Immunological Layer Optimizer), system do optymalizacji procesu spalania w kotłach energetycznych, inspirowany działaniem układu odpornościowego istot żywych, został zakwalifi...

Szczegóły

Polski startup wśród zwycięzców Newenergy Global Startup Fest!

W Astanie odbyła się gala Newenergy Global Startup Fest – konkursu koordynowanego przez kazachstańskie Ministerstwo Energii, który wyłonił najbardziej innowacyjne projekty młodych przedsiębiorców...

Szczegóły

Aktualności

27.01.2017

Zmiana w Programie promocji gospodarczej

Informujemy o ogłoszeniu przez Ministerstwo Rozwoju wersji nr II z dnia 26 stycznia 2017 r. Programu promocji o charakterze ogólnym dla przedsiębiorców w związku z udziałem Polski w Międzynarodowej Wystawie Expo w Astanie w 2017 r. w ramach poddziałania 3.3.3 POIR "Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand". Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie Ministerstwa Rozwoju z Programu...

25.01.2017

LOT uruchamia pierwsze bezpośrednie połączenie z Kazahstanem

Polski przewoźnik będzie latał z Warszawy do Astany 4 razy w tygodniu - w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Rejs powrotny zabierze pasażerów z Kazachstanu we wtorki, czwartki, soboty i niedziele.

23.01.2017

Promujemy innowacyjne polskie technologie energetyczne i produkty. Weź udział w konkursie!

Polscy przedsiębiorcy i jednostki naukowe mogą zaprezentować swoje osiągnięcia w dziedzinie energetyki w ramach polskiej ekspozycji na Wystawie Międzynarodowej EXPO Astana 2017!

11.01.2017

Przedsiębiorco, aplikuj po środki na promocję w Kazachstanie!

Zapraszamy indywidualnych przedsiębiorców do skorzystania z oferty wsparcia finansowego na działania promocyjne na terenie Kazachstanu. Nabór wniosków trwa od 12 stycznia do 13 lutego 2017 r.

01.01.2017

Od nowego roku podróż do Kazachstanu bez dodatkowych formalności

Od 1 stycznia 2017 w Kazachstanie został zniesiony obowiązek wizowy dla obywateli 45 państw. Udogodnienia są związane z organizacją Wystawy Światowej EXPO 2017 w Astanie.

16.12.2016

Trzy miasta konkurują z Łodzią o organizację EXPO 2022/23

Międzynarodowe Biuro Wystaw (BIE) ogłosiło wszystkich kandydatów do organizacji kolejnej Międzynarodowej Wystawy Expo.  O organizację Wystawy w roku 2022/23, oprócz Polski, ubiegają się: Argentyna, Brazylia i Stany Zjednoczone.

15.12.2016

Wieczór Biznesu w Ałmaty

8 grudnia 2016 r. w  Ałmaty odbył się 11. Wieczór Polsko-Kazachstańskiego Biznesu – jedno z ważniejszych wydarzeń organizowanych w ciągu roku PRZEZ WYDZIAŁ PROMOCJI HANDLU I INWESTYCJI AMBASADY RP W ASTANIE. W WYDARZENIU UCZESTNICZYŁ ANDRZEJ STEFAŃSKi, Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Międzynarodowej Wystawy Astana EXPO 2017.

13.12.2016

Zapraszamy przedsiębiorców na spotkanie nt. programu gospodarczego!

Już jutro o godz. 14.00 w Centrum Konferencyjnym ADN przyu alei Jana Pawła II 25 w Warszawie odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone m.in. możliwościom, jakie daje polskim przedsiębiorcom program gospodarczy przygotowany na Astana EXPO 2017. Spotkanie będzie transmitowane online (link do transmisji zostanie opublikowany na stronie www.parp.gov.pl). ...

12.12.2016

Poszukujemy wykonawcy na budowę polskiej ekspozycji na Astana EXPO 2017

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ogłoszony został przetarg na „Zaprojektowanie, zabudowa, utrzymanie techniczne i demontaż ekspozycji Polski na Międzynarodowej Wystawie EXPO Astana 2017”. Termin składania ofert upływa w dniu: 3 stycznia 2017r. o godzinie 10:00.

Załaduj więcej

EXPO 2017

Tematem przewodnim Międzynarodowej Wystawy Astana EXPO 2017 jest "Energia przyszłości"

 

Ponad 100 państw i organizacji, które wezmą udział w Astana EXPO 2017, przedstawi własną interpretację tematu przewodniego. Zaprezentowane zostaną więc osiągnięcia z zakresu badań naukowych, zaawansowanych technologii, zarządzania, innowacyjnych modeli biznesowych oraz zmian postaw społecznych.

 

Dlaczego energia?

Organizatorzy Wystawy, formułując temat przewodni, wyszli z założenia, że współczesna cywilizacja nie może istnieć bez energii. Jest ona niezbędna dla wszystkich sfer ludzkiej aktywności, a dostęp do niej wpływa na dynamiczny rozwój społeczny. Energia jest jednym z podstawowych czynników rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego, a jej stabilna produkcja i prawidłowe wykorzystanie buduje zrównoważoną gospodarkę. Energia ma kluczowe znaczenie dla każdej  branży gospodarki, a odkrywanie nowych źródeł energii daje szanse na rozwój społeczeństw i krajów.

Czytaj o EXPO 2017

Astana

Astana jest administracyjnym, politycznym, biznesowym i kulturalnym centrum kraju, a od 1997 roku – stolicą Kazachstanu.  Miasto położone jest nad rzeką Ishim w regionie Akmola w centralnej części kraju.

Więcej

Jak dojechać

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały na wiosnę 2017 roku uruchomienie bezpośredniego połączenia lotniczego między Polską a Kazachstanem.

Więcej

Bilety

Bilety można zakupić bezpośrednio przez stronę internetową organizatora: https://tickets.expo2017astana.com/en

Więcej

Polska na EXPO

Wystawy EXPO to jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń organizowanych na skalę międzynarodową. 

 

W myśl tematu przewodniego Wystawy – „Energia przyszłości” – koncepcję polskiej obecności na Astana EXPO 2017 budujemy w oparciu o hasło: „Creative people, smart energy”. Zaprezentujemy więc Polskę jako kraj aktywny na arenie międzynarodowej, nowoczesny, o silnym potencjale pracowitych i wykształconych ludzi, kraj, który jest przykładem wielkiego sukcesu transformacji gospodarczo-politycznej, kraj, gdzie wdrażane są innowacyjne technologie i rozwiązania, a ludzie szanują swoją tradycję i historię.  Treści prezentowane w naszej ekspozycji dostosowujemy do głównych odbiorców – mieszkańców Kazachstanu, którzy będą stanowić 85 % odwiedzjących. Zaprezentujemy nasze osiągnięcia i rozwiązania technologiczne z zakresu czystych technologii węglowych i zalesiania – zagadnień szczególnie istotnych w kontekście rozwoju sektora energetycznego w Kazachstanie.

 

Nadchodzące EXPO, które po raz pierwszy odbywa się w Azji Centralnej, uznajemy za szczególnie ważne. Po raz pierwszy w historii udziału Polski w Wystawach EXPO polscy przedsiębiorcy zainteresowani promocją swoich produktów i usług podczas Wystawy mieli możliwość sfinansowania kosztów udziału w wydarzeniach ze środków europejskich. W ramach uzyskanego wsparcia przedsiębiorca może m.in. uczestniczyć w targach branżowych, uczestniczyć w misjach gospodarczych, zorganizować wizyty studyjne, stworzyć materiały informacyjno-promocyjne. Co więcej Astana EXPO 2017 odbywa się w przededniu wyboru organizatora kolejnej wystawy międzynarodowej w 2022 roku, a wśród kandydatów znajduje się Polska; EXPO 2017 chcemy wykorzystać w kontekście starania się o pozyskanie poparcia dla naszej kandydatury.

Czytaj o Polsce na EXPO

 

Dla przedsiębiorców

Za cel polskiej obecności na Międzynarodowej Wystawie Astana EXPO 2017, w kontekście gospodarczym, uznajemy wzmocnienie kontaktów handlowych Polski z Kazachstanem – gospodarzem Wystawy oraz całym rejonem Azji Centralnej.

 

Chcemy promować nowoczesne polskie produkty i usługi o unikalnej jakości i innowacyjności; produkty, które mogą nie tylko stanowić odpowiedź na potrzeby odbiorców z Kazachstanu i całego regionu, ale również przyczynić się do rozwiązania problemów o charakterze globalnym, związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska.

 

Zapraszamy przedsiębiorców do skorzystania z naszej oferty, ponieważ Astana EXPO 2017, jako wydarzenie o charakterze globalnym, stanowi doskonały kontekst do nawiązania i umocnienia współpracy handlowej z Kazachstanem, zwiększenia eksportu i rozwoju inwestycji na tym perspektywicznym rynku.

Więcej w tej sekcji

Kogo zapraszamy?

Do uczestnictwa w wydarzeniach, realizowanych w ramach programu gospodarczego, zapraszamy w szczególności firmy reprezentujące branże związane z tematyką Wystawy

Więcej

Harmonogram

Oferta wydarzeń dla przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w programie gospodarczym

Więcej

Zgłoś swój udział

Zapraszamy zainteresowanych przedsiębiorców do współpracy!

Więcej

Kontakt

Wystawa Międzynarodowa Astana EXPO 2017
Sekcja Polska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat: tel. 22 432 89 61
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83, oo-834 Warszawa

Więcej
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji