netoops blog

Gadżet na EXPOrt - konkurs dla projektantów. Zgłoszenia do 31 marca!

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt upominku dla osób o statusie VIP, który będzie wykorzystywany do promocji Polski w czasie EXPO 2017.

Szczegóły

Angielsko-rosyjski katalog polskich firm - promocja w Kazachstanie

Udział Polski w Międzynarodowej Wystawie Astana EXPO 2017 to doskonała okazja do promocji polskich firm na perspektywicznym rynku kazachstańskim.

Szczegóły

Zaprojektuj strój na EXPO 2017! Na projekty czekamy do 22 marca br.

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt strojów dla załogi polskiej pawilonu. Na autorów najlepszych pomysłów czeka prestiż i kontrakt o wartości 25.000 złotych!

Szczegóły

LOT uruchamia pierwsze bezpośrednie połączenie z Kazachstanem

Polski przewoźnik będzie latał z Warszawy do Astany 4 razy w tygodniu - w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Rejs powrotny zabierze pasażerów z Kazachstanu we wtorki, czwartki, soboty i niedziele. ...

Szczegóły

Polski projekt w Platformie Najlepszych Praktyk Energetycznych

SILO  (Stochastical Immunological Layer Optimizer), system do optymalizacji procesu spalania w kotłach energetycznych, inspirowany działaniem układu odpornościowego istot żywych, został zakwalifi...

Szczegóły

Aktualności

20.03.2017

Gadżet na EXPOrt - konkurs dla projektantów. Zgłoszenia do 31 marca!

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt upominku dla osób o statusie VIP, który będzie wykorzystywany do promocji Polski w czasie EXPO 2017.

17.03.2017

Spotkanie dla branży turystycznej

"Podróżuj po Jedwabnym Szlaku i odwiedź Astana EXPO 2017 w Kazachstanie"

16.03.2017

Angielsko-rosyjski katalog polskich firm - promocja w Kazachstanie

Udział Polski w Międzynarodowej Wystawie Astana EXPO 2017 to doskonała okazja do promocji polskich firm na perspektywicznym rynku kazachstańskim.

13.03.2017

Lubuski Regionalny Program Operacyjny - wsparcie dla przedsiębiorców

Lubuski biznes może zaistnieć w Kazachstanie, USA czy Chinach. Przedsiębiorcy mają szansę na wyjazd zagraniczny, by w kilkunastu krajach na świecie zaprezentować swoje usługi i nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami. Wyjazd w 85 procentach współfinansowany jest z funduszy unijnych, w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

28.02.2017

Polska reprezentacja w Komitecie Sterującym Kolegium Komisarzy EXPO 2017

Komisarz Generalny Sekcji Polskiej Astana EXPO 2017 jednym z 22 członków Komitetu Sterującego Kolegium Komisarzy Astana EXPO

23.02.2017

Zaprojektuj strój na EXPO 2017! Na projekty czekamy do 22 marca br.

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt strojów dla załogi polskiej pawilonu. Na autorów najlepszych pomysłów czeka prestiż i kontrakt o wartości 25.000 złotych!

22.02.2017

Ogłoszenie postępowania - nadzór inwestorski na EXPO

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza postępowanie pn. „Nadzór inwestorski nad zaprojektowaniem, wykonaniem zabudowy, utrzymaniem technicznym i demontażem ekspozycji Polski na Międzynarodowej Wystawie Astana Expo 2017".

27.01.2017

Zmiana w Programie promocji gospodarczej

Informujemy o ogłoszeniu przez Ministerstwo Rozwoju wersji nr II z dnia 26 stycznia 2017 r. Programu promocji o charakterze ogólnym dla przedsiębiorców w związku z udziałem Polski w Międzynarodowej Wystawie Expo w Astanie w 2017 r. w ramach poddziałania 3.3.3 POIR "Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych – Go to Brand". Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie Ministerstwa Rozwoju z Programu...

25.01.2017

LOT uruchamia pierwsze bezpośrednie połączenie z Kazachstanem

Polski przewoźnik będzie latał z Warszawy do Astany 4 razy w tygodniu - w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Rejs powrotny zabierze pasażerów z Kazachstanu we wtorki, czwartki, soboty i niedziele.

Załaduj więcej

EXPO 2017

Tematem przewodnim Międzynarodowej Wystawy Astana EXPO 2017 jest "Energia przyszłości"

 

Wystawa rozpocznie się 10 czerwca i zakończy 10 września 2017 roku.

 

Ponad 100 państw i organizacji, które wezmą udział w Astana EXPO 2017, przedstawi własną interpretację tematu przewodniego. Zaprezentowane zostaną więc osiągnięcia z zakresu badań naukowych, zaawansowanych technologii, zarządzania, innowacyjnych modeli biznesowych oraz zmian postaw społecznych.

 

Dlaczego energia?

Organizatorzy Wystawy, formułując temat przewodni, wyszli z założenia, że współczesna cywilizacja nie może istnieć bez energii. Jest ona niezbędna dla wszystkich sfer ludzkiej aktywności, a dostęp do niej wpływa na dynamiczny rozwój społeczny. Energia jest jednym z podstawowych czynników rozwoju gospodarczego, kulturalnego i społecznego, a jej stabilna produkcja i prawidłowe wykorzystanie buduje zrównoważoną gospodarkę. Energia ma kluczowe znaczenie dla każdej  branży gospodarki, a odkrywanie nowych źródeł energii daje szanse na rozwój społeczeństw i krajów.

Czytaj o EXPO 2017

Astana

Astana jest administracyjnym, politycznym, biznesowym i kulturalnym centrum kraju, a od 1997 roku – stolicą Kazachstanu.  Miasto położone jest nad rzeką Ishim w regionie Akmola w centralnej części kraju.

Więcej

Jak dojechać

Polskie Linie Lotnicze LOT zapowiedziały na wiosnę 2017 roku uruchomienie bezpośredniego połączenia lotniczego między Polską a Kazachstanem.

Więcej

Bilety

Bilety można zakupić bezpośrednio przez stronę internetową organizatora: https://tickets.expo2017astana.com/en

Więcej

Polska na EXPO

Wystawy EXPO to jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń organizowanych na skalę międzynarodową. 

 

W myśl tematu przewodniego Wystawy – „Energia przyszłości” – koncepcję polskiej obecności na Astana EXPO 2017 budujemy w oparciu o hasło: „Creative people, smart energy”. Zaprezentujemy więc Polskę jako kraj aktywny na arenie międzynarodowej, nowoczesny, o silnym potencjale pracowitych i wykształconych ludzi, kraj, który jest przykładem wielkiego sukcesu transformacji gospodarczo-politycznej, kraj, gdzie wdrażane są innowacyjne technologie i rozwiązania, a ludzie szanują swoją tradycję i historię.  Treści prezentowane w naszej ekspozycji dostosowujemy do głównych odbiorców – mieszkańców Kazachstanu, którzy będą stanowić 85 % odwiedzjących. Zaprezentujemy nasze osiągnięcia i rozwiązania technologiczne z zakresu czystych technologii węglowych i zalesiania – zagadnień szczególnie istotnych w kontekście rozwoju sektora energetycznego w Kazachstanie.

 

Nadchodzące EXPO, które po raz pierwszy odbywa się w Azji Centralnej, uznajemy za szczególnie ważne. Po raz pierwszy w historii udziału Polski w Wystawach EXPO polscy przedsiębiorcy zainteresowani promocją swoich produktów i usług podczas Wystawy mieli możliwość sfinansowania kosztów udziału w wydarzeniach ze środków europejskich. W ramach uzyskanego wsparcia przedsiębiorca może m.in. uczestniczyć w targach branżowych, uczestniczyć w misjach gospodarczych, zorganizować wizyty studyjne, stworzyć materiały informacyjno-promocyjne. Co więcej Astana EXPO 2017 odbywa się w przededniu wyboru organizatora kolejnej wystawy międzynarodowej w 2022 roku, a wśród kandydatów znajduje się Polska; EXPO 2017 chcemy wykorzystać w kontekście starania się o pozyskanie poparcia dla naszej kandydatury.

Czytaj o Polsce na EXPO

 

Dla przedsiębiorców

Za cel polskiej obecności na Międzynarodowej Wystawie Astana EXPO 2017, w kontekście gospodarczym, uznajemy wzmocnienie kontaktów handlowych Polski z Kazachstanem – gospodarzem Wystawy oraz całym rejonem Azji Centralnej.

 

Chcemy promować nowoczesne polskie produkty i usługi o unikalnej jakości i innowacyjności; produkty, które mogą nie tylko stanowić odpowiedź na potrzeby odbiorców z Kazachstanu i całego regionu, ale również przyczynić się do rozwiązania problemów o charakterze globalnym, związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska.

 

Zapraszamy przedsiębiorców do skorzystania z naszej oferty, ponieważ Astana EXPO 2017, jako wydarzenie o charakterze globalnym, stanowi doskonały kontekst do nawiązania i umocnienia współpracy handlowej z Kazachstanem, zwiększenia eksportu i rozwoju inwestycji na tym perspektywicznym rynku.

Więcej w tej sekcji

Kogo zapraszamy?

Do uczestnictwa w wydarzeniach, realizowanych w ramach programu gospodarczego, zapraszamy w szczególności firmy reprezentujące branże związane z tematyką Wystawy

Więcej

Harmonogram

Oferta wydarzeń dla przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w programie gospodarczym

Więcej

Zgłoś swój udział

Zapraszamy zainteresowanych przedsiębiorców do współpracy!

Więcej

Kontakt

Wystawa Międzynarodowa Astana EXPO 2017
Sekcja Polska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Sekretariat: tel. 22 432 89 61
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83, oo-834 Warszawa

Więcej
Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji